Зміст:
  1. Блогерів звинуватили у використанні всиновленої дитини у власних цілях
  2. YouTube карає блогера 15-мільйонника за відео з самогубцем
  3. "Ікона" мільйонів підлітків-геймерів, яку неодноразово звинувачували в антисемітизмі

27 листопада десятки українських блогерів-мільйонників поділилися історіями з гучної вечірки у Львові "інстаграм-зірки" Олександра Заліска. Це був день його народження. А також День пам'яті жертв Голодоморів в Україні. Ведучий дійства Володимир Остапчук назвав його "Голодною тусою" і виклав фото. Це розлютило значну частину людей.

Блогери вибачатися не поспішали, доки користувачі соцмереж не постукали до компаній, які співпрацюють з ними і платять їм гроші за рекламу. 

Дехто вбачає в цьому початок формування "інституту репутації" в Україні. LIGA.Life пригадала гучні історії з закордонними блогерами, які викликали непрості суперечки в суспільстві.

Блогерів звинуватили у використанні всиновленої дитини у власних цілях

2020 року сім’я блогерів та інфлюенсерів з США Міка та Джеймс Стауффери потрапили в гучний скандал через рішення віддати всиновленого у 2017 році хлопчика із Китаю в іншу сім’ю.

У Мікі та Джеймса було три канали на YouTube. У Джеймса був (і є) канал, присвячений автомобілям (The Stauffer Garage), Міка мала особистий канал, також був спільний канал сімейного відеоблогу. Крім того, у Міки є інстаграм-профіль, за яким стежили 150 000 підписників.

2017 року у них народилося троє біологічних дітей і вони усиновили дитину з Китаю – хлопчика Хакслі, який мав вади розвитку, зокрема, аутизм. Після всиновлення у Стауфферів народжується ще одна дитина.

У червні 2020-го BuzzFeed News публікує розслідування, де розповідається, що сім’я блогерів віддала Хакслі іншим людям. Це розгнівало багатьох їхніх підписників.

Чим закінчилися витівки популярних блогерів, що викликали в людей гнів. Три історії
Скриншот з відео-вибачення Стауфферів

Які звинувачення летіли в бік Стауфферів

Блогерів насамперед звинуватили у тому, що вони часто використовували Хакслі для створення контенту, зокрема, щоб залучити нових спонсорів каналу. 

Хлопчика також знімали у спонсорованих постах. Контент із Хакслі заливали ще до завершення процесу усиновлення.

Така емоційна розповідь про усиновлення допомогла сім'ї залучити десятки тисяч нових підписників, що зі свого боку дозволяло блогерам ставити вищі ціни за рекламу. 

Глядачі закликали Стауфферів пожертвувати або повернути гроші за контент, у якому Хакслі брав участь. 

Дехто навіть створив петицію на Change.org з вимогою, щоб канал Мікі на YouTube повністю закрили. 

Як це пояснювали і як вибачалися самі блогери

Стауффери записали відео, де розповіли, що Хакслі мав поведінкові проблеми, агресію, що буцімто позначалося на всій сім’ї, й через це їм довелося віддати дитину жінці з медичною освітою.

Блогерка також опублікувала у своєму інстаграмі пост-вибачення за те, що так склалося. Зокрема, і за те, що не розповідали про це рішення раніше. Також вона заявила, що ніяке розслідування проти них не ведеться. Хоча оприлюднені згодом документи свідчили про інше.

Були й ті, хто виступав на підтримку такого рішення Стауфферів, мовляв, дитині справді краще біля людини, яка знає, що робити.

Та у підписників сім’ї Стауфферів і після цього залишилося багато запитань: навіщо вони всиновлювали цю дитину, чому не дізналися більше про аутизм перед тим і чи ухвалили б це рішення, якби не ютуб-канали?

Чим усе закінчилося

Розслідування показало законність нового усиновлення хлопчика.

Згадані спонсори блогерів припинили співпрацю з ними.

Зі спільного ютуб-каналу Стауфферів спочатку зникли всі відео з Хакслі, а згодом вони видалили і сам профіль. Особистий канал Джеймса і далі працює, Міки – не оновлювався відколи спалахнув скандал. В її інстаграм-профілі останній пост – текст-вибачення, розміщений у червні 2020 року.

YouTube карає блогера 15-мільйонника за відео з самогубцем

2017 року ютуб-блогер Лоґан Пол, який мав на своєму каналі понад 15 млн фоловерів, публікує відео з чоловічим тілом, знайденим у японському лісі Аокігахара біля підніжжя гори Фудзі, яка, як відомо, є місцем самогубств.

На відео Лоґан і його друзі показують тіло небіжчика, разом з тим жартуючи. Особа загиблого невідома.

В коментарях відео, яке зібрало мільйони переглядів на YouTube, перш ніж воно було видалене, назвали огидним. 

Як це пояснював і як вибачався блогер

Згодом Пол опублікував у твіттері вибачення, сказавши, що його "збили з пантелику шок і трепет".

Він також завантажив відео з вибаченнями та сказав: "Я ніколи не повинен був публікувати це відео. Я повинен був вимкнути камеру та припинити запис того, повз що ми проходили". 

"Мені соромно за себе. Я розчарований у собі", – додав він.

Чим закінчилися витівки популярних блогерів, що викликали в людей гнів. Три історії
Скриншот зі скандального відео

Чим все закінчилося

У січні 2018-го компанія YouTube заявляє про розірвання ділових зв'язків з Лоґаном.

Канали Пола видалили з програми YouTube Google Preferred, де бренди продають рекламу 5% найкращих авторів контенту платформи.

YouTube також заявив, що припинив оригінальні проєкти з американським влогером.

Фінансові втрати від такого вчинку оцінити складно. Крім відео, Пол заробляє гроші на спонсорованих постах та товарах у соціальних мережах. Журнал Forbes підрахував, що 2016 року він заробив $12,5 млн, що зробило його четвертою найоплачуванішою зіркою YouTube у 2016-му.

Утім, його канал залишився на YouTube і продовжив заробляти гроші на переглядах. Нині Пол має понад 23 млн підписників.

Також YouTube не видалив скандальне відео. Це зробив сам блогер. А його відео-вибачення зібрало 40 млн переглядів.

Деякі люди були розчаровані тим, що YouTube знадобилося 10 днів, щоб відреагувати на скандальне відео. Користувачі скаржилися на те, що платформа має діяти рішучіше в таких випадках.

"Ікона" мільйонів підлітків-геймерів, яку неодноразово звинувачували в антисемітизмі

Найпопулярнішого ютуб-блогера, геймера, PewDiePie неодноразово звинувачували у поширенні антисемітських настроїв. 

Геймер під час своїх стримів часто використовував n-word – образливе слово щодо темношкірих людей.

В одному зі спірних відеороликів Чельберг через краудсорсинговий вебсайт заплатив двом людям за те, щоб вони встановили табличку з написом "Смерть усім євреям". 

У грудні 2018 року в опублікованому відео він порекомендував кілька каналів YouTube, серед яких був канал, автор якого згадує свою репутацію расиста, а також наголошує на "перевазі білої раси".

Як це пояснював і як вибачався блогер

N-word під час стриму геймер коментував так: "Я не маю на увазі це погано".

На історію з антисемітською табличкою PewDiePie сказав, що це була сатира і що він не підтримує жодних ненависницьких настроїв. Він сказав, що заяви про антисемітизм були "божевільними" та "несправедливими", додавши: "Прошу вибачення за слова, які я використав, оскільки я знаю, що вони образили людей".

Чим закінчилися витівки популярних блогерів, що викликали в людей гнів. Три історії
PewDiePie. Скриншот з його ютуб-каналу

Що стосується його рекомендації – геймер описав інцидент як "упс" та висміяв ідею про те, що він пропагує антисемітизм, просто "рекомендуючи когось для огляду їхнього аніме". 

Чим все закінчилося

Протест проти рекомендації каналу PewDiePie був негайним: засоби масової інформації та інші користувачі YouTube навели його як приклад того, як PewDiePie заграє з культурою альтернативних правих і відправляє небезпечне повідомлення мільйонам своїх підписників, багато з яких – підлітки. На той момент у геймера було 76 млн фоловерів.

У 2016 і 2017 роках PewDiePie зіткнувся з інтенсивною негативною реакцією за кілька випадків, коли він просував нацистську символіку та антисемітизм, вмикаючи відео, в якому він використовував расистські образи під час прямої трансляції ігор.

Але PewDiePie та його прихильники кажуть, що його критики надто гостро реагують на його вчинки, називаючи це "невинною помилкою".

Соцмережі стараються теж реагувати на випадки блогера. Його профіль був видалений з Twitter за так звані жарти Ісламської держави.

Він співпрацював із Disney через Maker Studios. Згодом Disney заявив, що, хоча блогер мав репутацію провокаційної та нешанобливої ​​людини, деякі зі знятих ним відео були "недоречними" – серед них і відео з табличкою "Смерть усім євреям".

Через що компанія Disney припинила співпрацю з каналом блогера.

Скандал також призвів до того, що YouTube скасував випуск нового серіалу геймера – Scare PewDiePie 2.

Зараз канал PewDiePie має 110 млн підписників.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин