Що в холодильнику Ніни Радзієвської: дієтологині та фітнес-тренерки
Ніна Радзієвська – дієтолог, з якою співпрацюють зірки українського шоубізнесу. Має авторські програми тренувань, а нещодавно випустила книгу "Не така як всі", де розповідає про принципи правильно харчування.
В інтерв’ю LIGA.Life Ніна розповіла, що постійно є в її холодильнику, про свою любов до солодкого і які продукти доцільніше брати до різних алкогольних напоїв.
"Що в холодильнику" – другий сезон регулярної рубрики LIGA.Life. Ми заглядаємо у домашні холодильники дієтологів, рестораторів, шефів, експертів з їжі, спортсменів та інших цікавих людей, аби дізнатися про їхні харчові звички.
Режим харчування
Сім’єю ми завжди снідаємо і вечеряємо разом. Щодо часу в харчуванні, то у нас усе доволі хаотично.
На обід часто через завантаженість роботою доводжу себе до голодного стану, але!
Якою би я не була голодною – ніколи не з’їм те, що перше трапиться під руку.
Чоловіку готую і даю їжу з собою на роботу. Він у мене під наглядом (сміється).
А вечеряти стараємося до 19:00. Не пізніше. Зараз мова про те, щоби тримати себе у формі.
Я за дробне харчування. Це коли ви їсте п’ять разів на день, але потроху. Наприклад, якщо ми сядемо пообідаємо – це буде тільки борщ, без другого. На вечір – тільки риба, без гарніру.
Холодильник
Яйця, червона риба в холодильнику є завжди. Це основа наших сніданків. Також масло, ікра, молочка, кефір.
Топсніданки у нас: яєчня, сирники, вівсянка з сухофруктами, ягодами. Тому в будь-який сезон у нас є лохина.
Окреме місце є для сирів. М’які – менш калорійні, тому додаю їх в усі овочеві салати. Має бути поєднання солодкого і кислого, тож додаю туди навіть манго.
Тверді сири або натираю у страви, або беремо до бутербродів. Я люблю з’їсти шматочок з медом до чаю, без хліба.
Завжди у холодильнику є корейська морква. Це в мене основа майже у всіх стравах: супи, борщ, салати.
Я з тих господинь, які не готують понад 15 хвилин. Борщ – це для мене рекорд, бо там треба 30 хвилин приділяти. Тому купую навіть натертий буряк зі спеціями. І не відварюю м’ясо, лише обсмажую фарш.
Борщ навіть зараз є. А ще – рис і котлети. І навіть шматок торта залишився. Ми – стандартна сім’я, нічим здивувати (сміється).
На вечерю буде запечена риба. Її готую елементарно: беру фольгу, лимон, сіль, зелень, трохи кедрових горішків, загортаю – і в духовку. Головне – без масла, щоби риба готувалася у власному соку.
У холодильнику завжди є грецький йогурт, він без цукру і добавок. Я противник заправляти салати оліями, вони дуже калорійні, особливо в салатах, де є авокадо чи сьомга.
Навіть олів’є можна заправляти грецьким йогуртом. Якщо немає йогурту – візьміть кефір.
Те ж стосується і звичайного грецького салату.
Я багато роблю соусів на основі грецького йогурту. Зазвичай, з лимоном, медом, сіллю, перцем і соєвим соусом. Це і до риби, і до м’яса, і до салатів.
Капуста, свіжа зелень, кабачки – теж постійні продукти в холодильнику. Часто готую рагу.
З фруктів постійно є яблука. Але їх сирими не їмо, яблука я завжди запікаю: можу просто, з родзинками, з кисломолочним сиром або з горіхами чи лохиною.
І груші. Їх запікаю з горгонзолою. Попередньо замочити фрукт у білому вині, додати меду – маємо найкращий десерт.
Авокадо є постійно, але його, як і томати, в холодильнику зберігати не можна. Через переохолодження авокадо втрачає не лише смак, а й вітаміни, особливо омега, вітамін А.
За темою: Жирний фрукт. Все про авокадо: користь, ризики споживання та способи приготування
Щоденно вживаємо насіння льону і кунжут. Додаю до усіх страв: яєчня, салати, вівсянка. Навіть до котлет. Кунжут – це кальцій, льон – омега корисні жири. Чайна ложка насіння льону на день – маєте добову норму омега.
З того, чого ніколи не їмо, – майонез, ковбаси і сосиски (м’ясо їмо лише приготовлене власноруч). Це і різні сушені чи копчені риби. Оселедець. Нічого проти нього не маю, але він затримує рідину в організмі. Та якщо ви маринований купите – то можна.
Ніколи не їмо маргарину. Все готую з вершковим маслом і головне, щоби масло мало 82% жирності чи більше. В іншому випадку це не масло, а спред.
Також практично не вживаємо соління – огірків, помідорів.
Морозилка
Не дуже люблю заморожувати продукти. Тому завжди купую свіже м’ясо, субпродукти і одразу готую. Але коли діти вдома, допускаю в морозилці куряче філе або фарш, щоби швидко щось приготувати.
Риба у нас теж завжди або свіжа, або маринована.
З того, що тримаю в морозилці, – домашня шоколадна ковбаска, яку готую сама. Нею можу і поснідати (сміється). Якщо не з’їдати її всю за раз, то чому б і ні – цілком нормальний десерт.
Також ягоди калини є для чаю.
Ще є морепродукти. І допустимо шматочок сала, особливо коли приїжджають батьки.
Свята і застілля
Я готую олів’є на свята. Маю багато нестандартних рецептів: і з авокадо замість картоплі, і з раками, з сьомгою. Шуба теж є за рецептом Радзієвської. Все, як у людей.
Що пораджу із застіллями? Їсти вночі – це для мене не традиція Нового року. Цілком можна сісти проводити старий рік у нормальний для вечері час.
Потрібно правильно поєднувати продукти. До тієї ж "шуби", "мімози" ставити більш легкі закуски: оливки, наприклад.
А от сири – це важка закуска.
І не забувати, що наприкінці буде тортик (сміється). Але не обирайте важкі торти на новий рік, такі як київський, горіховий, наполеон.
Будьте обережними з яйцями: вони, зазвичай, є в усіх новорічних салатах, а це доволі важкий продукт. Тому якщо їсте олів’є, не їжте вже м’ясо.
За темою: Страви на Новий Рік: корисні олів’є, закуски і м’ясо. Здорове меню, поради, як не переїсти
Необов’язково їсти вночі. Новий рік можна святкувати з випивкою і мандаринками чи апельсинами.
Випивка значно менш калорійна, ніж коли ще закушувати.
І тут – або ти п’єш, або їси, бо вирахувати кількість спожитих калорій інакше неможливо. Я вибираю пити в новорічну ніч (сміється).
А салати зранку навіть смачніші. А оскільки я їх не їм вночі - мені доводиться їх їсти 1 січня.
Алкоголь
Важкі напої не вживаю, тому не потрібно сильно закушувати, аби не втратити свідомість. Вибираю вино, шампанське, за настроєм. Випиваю бокал-два. Такий алкоголь не вимагає важких закусок. Достатньо того ж овочевого салату, риби, оливок.
А для тих, хто вибирає важкі алкогольні напої, раджу поєднувати горілку з картоплею. Потрібно обов’язково з’їсти картоплю пюре, щоб на ранок не було похмілля, бо крохмаль у себе вбирає токсини. І до кожного напою є свої рекомендації.
Вино добре поєднується з шоколадом. Полуниця з шоколадом до шампанського. Також морепродукти: мідії, устриці.
За темою: Розпочніть з аперитиву. Правила коктейльної вечірки в новорічну ніч – поради бармена
До віскі – лимончик, оливки. А з солодкими напоями, як лікер, краще не брати закуску.
Солодке
Я – дієтологиня, яка любить смак дитинства, тому завжди є вдома згущене молоко і вафельні коржі. Без масла, не заморочуючись, змащую згущенкою вафлі, зверху прикрашаю ягодами, і торт готовий.
Буває на сніданок печиво з маслом.
Цукор у нас є постійно. Беру коричневий і змішую з ваніллю. Додаю цукор навіть у борщ. Але я противник замінників цукру.
Дуже люблю солодке і їм його щодня.
У домі завжди є цукерки, але в межах норми. Зранку можу з’їсти дві-три штуки.
Важливо ще те, які цукерки ви вибираєте. Наприклад, курага в шоколаді і суто шоколадна цукерка. Якщо слідкуєте за фігурою – беремо чисто шоколадну цукерку.
Сухофрукти в шоколаді корисні для дітей, якщо вони не страждають від зайвої ваги. А для дорослих сухофрукти дуже калорійні. І поєднання з шоколадом дає калорійну бомбу. А якщо в цукерці ще є горішок – вважайте, що ви з однією цукеркою з’їли денну норму калорій.
Я роблю зранку так: мені з’їсти три суто шоколадні цукерки чи одну з сухофруктом? Звісно, вибираю три шоколадні. Але з кефіром смачніша така цукерка (сміється).
Важливо до всього правильно ставитися, а не страждати і зациклюватися.
Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин