Як принципи IT допомогли побудувати успішний ресторанний бізнес: Павло Гук про свій досвід

Як поєднати досвід роботи в IT та ресторанний бізнес? Павло Гук, ресторатор і власник винного бару та бістро Pure & Naive, знайшов відповідь. LIGA.Life дізналася, як він застосував IT-досвід у ресторанному бізнесі, скільки коштує запуск закладу та які виклики чекають на підприємців у цій сфері.
Відкриття закладу, інвестиції та тестовий бізнес в форматі "необістро"
— Ви прийшли у ресторанний бізнес зі сфери ІТ. Як і коли з’явилася ідея відкрити Pure & Naive та яку нішу вирішили закрити?
— У сфері ІТ я працював з дуже юного віку та в певний момент зрозумів, що сильно не відчуваю живого контакту зі світом. У своїй роботі дизайнером я працював з продуктами, якими користувались люди у всьому світі, але з якими ти не маєш живого прямого контакту. А отже і не можеш відчути, для кого ти це створюєш і який воно має вплив на них. Враховуючи, що дизайн — це дисципліна, якій є застосування в усіх сферах, я часто задумувався про те, щоб побачити сайд-проєкт в офлайн-світі. Водночас я відчував, що хочу спробувати себе в підприємництві, щоб впливати на усі складові готового продукту, а не лише його дизайн.
Від когось з рестораторів я якось почув, що ресторанна сфера — одна з найскладніших операційно, адже все завʼязано на людях, і щодня щось йде не так.