Історії

"Бластери із Зоряних війн". Українські полярники записали "спів" тюленів

18.01.2022, 18:46 • 1 хвилина
Фото: НАНЦ

"Співи" тюленів записали поблизу української станції "Академік Вернадський", повідомили на фб-сторінці Національного антарктичного наукового центру.

В НАНЦ окремі звуки порівнюють зі звуками "бластерів із Зоряних війн".

"Загалом було відомо про 30 типів звуків у репертуарі цих тварин, але нещодавно було виявлено ще 9 типів – в ультразвуковому спектрі. Десь п'ята частина підводних співів відбувається якраз на таких частотах – вищих за діапазон людського слуху: від 20 до 50 кГц, а деякі можуть сягати 200 кГц", – кажуть в антарктичному центрі.

Дослідники записували підводні співи самців, самиць і дитинчат.

Раніше вважалося, що ластоногим такі високочастотні звуки не притаманні, тож їхні функції науковцям ще треба з’ясувати.

За словами біологині Оксани Савенко, науковці припускають, що відлуння таких "співів" дозволяє тюленям Ведделлам орієнтуватися у просторі під час антарктичної зими – шукати лунки чи здобич.

Також тюлені можуть видавати звуки, щоб спілкуватися, не приваблюючи хижаків, оскільки високочастотні звуки долають менші відстані, ніж низькочастотні.

"Аналіз цих даних за допомогою спеціальної програми дозволить отримати нову інформацію про звуки та підводні комунікації тюленів, зокрема в ультразвуковому спектрі. 

Також наші дослідження допоможуть встановити особливості вокалізацій тварин різного віку і статі та з’ясувати, чи відрізняються діалекти тюленів Ведделла з районів архіпелагу Вільгельма (тобто поблизу "Вернадського") та моря Росса (Західна Антарктика, де проводять дослідження вчені з американської станції "Мак-Мердо")", – пояснили в НАНЦ.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин

Катерина Амеліна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини