Історії

Фотощоденник із Маріуполя. Місцевий майже щодня документував життя в облозі

28.04.2022, 17:05 • 7 хвилин
Фотощоденник із Маріуполя. Місцевий майже щодня документував життя в облозі - Фото
Маріуполь. Фото: Кінащук Анатолій

Фотощоденник із розбитого росіянами Маріуполя показав фільммейкер Богдан Кінащук. Знімки робив його батько – Анатолій Петрович, який провів у заблокованому місті близько 50 днів. Чоловік намагався робити хоча б одне фото на день у блокаді. Публікуємо розповідь із дозволу автора.

Фотографій, каже, небагато, адже значну частину довелося видалити на вимогу окупантів. "Бояться свідчень, що вони зробили з містом", – пояснив Анатолій Петрович.

На фото він показав, у якому стані Маріуполь після атак росіян. Одна із розбитих будівель – 120-річний палац культури "молодіжний", відомий як готель "Континенталь". Таким він був до російських снарядів. Такий – він зараз.

У палаці працювало близько 300 людей, пише Богдан. Будівлю нещодавно відреставрували, зберігши автентичні зали, та додавши сучасне концертне обладнання.

Це центр міста неподалік драмтеатру. В деяких будівлях навіть немає зовнішніх стін.

Такий вигляд має центральна вулиця міста з обох боків після того, як там побували росіяни – "все випалили, зруйнували, розікрали".

Чоловік старався документувати і життя мирних людей у місті. Каже, коли цивільні намагалися перебігати від будівлі до будівлі – по них відкривали вогонь. Так Анатолій Петрович отримав дві контузії – поряд із ним вибухало двічі, поки він шукав мобільну мережу, щоб вийти на зв’язок із сином.

В укритті з ними весь час були діти. Без світла вони робили уроки.

А як була можливість – виходили на свіже повітря, "розважалися як вміли і адаптувались до всього цього жаху".

Це батько трьох дітей у вікні власного будинку. "Колись він мав квартиру в центрі, роботу на місцевому підприємстві", – розповідає Богдан.

Він сидів в укритті зі своєю п’ятимісячною дитиною – під обстрілами і з обмеженим доступом до їжі та води.

"І це непоодинокі історії. Якщо хтось організовано евакуює людей, то це тільки шанс для тих, до кого дійшла інформація. Подекуди, люди не виходять за подвір‘я", – пояснює Богдан.

Так місцеві і живуть – готують їсти на вогні під звуки вибухів. Під вечір спускаються у підвал, щоб поспати.

А це, власне, і сам Анатолій Петрович. "Двічі біженець, людина, яка знову має починати життя з нуля", – пише його син.

І додає: "Попри апокаліптичний малюнок міста Маріуполя, там залишаються, за приблизними оцінками, близько 100 000 людей. В кого не було власного авто або інформації, що можна виходити пішки – лишились жити поміж руїн".

Більше за темою:

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини