Коти краще, ніж діти, асоціюють картинки зі словами – дослідження
Нове дослідження показало, що коти краще, ніж малюки, справляються з тестами на розуміння мови й в чотири рази швидше формують асоціації між зображеннями й словами. Про це пише Live Science.
Щоб перевірити, чи здатні коти асоціювати слова та предмети, Сахо Такагі та її команда з Університету Адзабу в Японії запропонували 31 дорослій кішці просту гру в слова, яка використовується для дослідження когнітивних здібностей у немовлят.
Тваринам показували два 9-секундних мультиплікаційних кліпи зі записами голосів їхніх господарів, які повторювали вигадані слова для кожного зображення. Наприклад, червоне сонце називали "парамо", синього єдинорога – "керару". Кліпи повторювали, допоки тварини не почали нудьгувати й приділяти екранам на 50% менше уваги.
Після завершення короткої перерви демонстрація зображень продовжилася, однак половину пар змінили місцями. Зміна очевидно збентежила тварин: поєднання слова "парамо" з єдинорогом, а "керару" з сонцем утримувало їхню увагу на 15% довше. Те, що кішки помітили зміни та були спантеличені ними, — доказ того, що вони сформували зв’язок між словами й зображенням, кажуть Такагі та її колеги з дослідження.
Проте ці порівняння не слід перебільшувати."Ви порівнюєте дорослу тварину одного виду із дитиною, незрілою особою іншого", – підкреслив доктор Карло Сіракуза, спеціаліст з поведінки тварин з Університету Пенсільванії, у коментарі для Live Science. "Крім того, ми, люди, інтерпретуємо поведінку зовсім іншого виду. Коли ми інтерпретуємо поведінку дітей, то інтерпретуємо поведінку нашого виду, яку ми запрограмовані сприймати".
Доктор Сіракуза також зауважив, що варто враховувати ключові еволюційні відмінності. Крім того, когнітивні дослідження мають обмеження, на які потрібно зважати під час інтерпретації результатів. "Залучати тварин складно", – каже Карло Сіракуза. Але, попри обмеження, дослідження показує, що коти здатні формувати асоціації між зображеннями та словами. Проте питання: чи є це вроджена здатність, чи результат одомашнення — нині загадка.