Легалізація канабісу в Канаді призвела до збільшення його вживання серед підлітків на 43%: деталі

Під час нового дослідження вчені дізналися, що легалізація продуктів із вмістом канабісу в Канаді сприяла збільшенню його вживання серед підлітків у провінціях на 26%. А використання їстівних продуктів з його вмістом збільшилось на 43%. Про це пише CNN.
В опитуванні взяло участь понад 106 000 осіб віком від 12 до 17 років, їхні результати свідчать про те, що рівень вживання канабісу залишився стабільним лише у провінції Квебек, де продаж їстівних форм і екстрактів канабісу досі заборонений. Закон про легалізацію прийняли у 2018 році, а вже через рік усі крім цієї провінції, легалізували його продаж.
Попри те, що закон 2018 року забороняє продаж продуктів з вмістом цієї речовини особам до 18 років, дослідження свідчить про те, що легалізація вплинула на більшу доступність цих продуктів для підлітків, зокрема, вплинула на їхнє сприйняття ризику.
Як стверджує нейробіолог Джошуа Говіна регулярне споживання канабісу підлітками підвищує ризик розвитку залежностей у дорослому віці. Крім цього речовина може вплинути й на ділянки мозку, що відповідають за увагу, координацію, навчання, прийняття рішень і регуляцію емоцій, кажуть у Центрі контролю та профілактики захворювань США.
Також раннє використання канабісу може призвести до проблем з психічним здоров’ям, як-от до депресії, тривоги, а також підвищеного ризику розвитку стійких психічних розладів – шизофренія, у дорослому віці.
Легалізація сприяла й тому, що підлітки стали сприймати періодичне вживання канабісу як менш шкідливе. Разом з тим може збільшитися й вживання канабісу разом з алкоголем – це поєднання, як стверджує дослідження, стає наслідком збільшення доз споживання двох речовин на 28%.
Коли мова йде про суспільні погляди на наркотики, довести причинно-наслідковий зв’язок складно, каже Говін, оскільки зміни в законі відображають і культурні зміни. Тому, як стверджує експерт, опитування мають доповнювати іншими методами дослідження, щоб глибше зрозуміти вплив легалізації на молодь.