Зумери поступово відмовляються від навички, яка супроводжувала людство протягом 5500 років

Під час нового дослідження вчені виявили, що близько 40% зумерів (людей, народжених між кінцем 1990-х і початком 2010-х років. – Ред.) втрачають здатність ефективно спілкуватися за допомогою рукописного письма. Науковці стверджують, що це явище "порушує важливі питання щодо еволюції здатності ефективно комунікувати". Про це пише Stewartville Star.
Цифрові технології поступово змінили спосіб спілкування, зробивши письмо від руки менш популярним. Ця зміна настільки глибока, що дослідники припускають: покоління Z може стати першим поколінням, яке не володіє навичкою письма від руки на функціональному рівні.
Однак письмо від руки відіграє ключову роль у когнітивному розвитку, оскільки пов’язане з такими навичками, як пам’ять і розуміння, що активізують мозок зовсім інакше, ніж друкування на клавіатурі.
Які наслідки для глобальної комунікації
Науковці стверджують, що молодь настільки інтегрувала використання клавіатури у свою буденність, що почувається "розгубленою", коли доводиться повернутися до письма від руки.
Крім цього, професорка Недрет Кіліджері додає, що навіть студенти у вищих навчальних закладах не знають основних правил письма. За її словами, студенти уникають довгих речень і не пишуть зв’язні абзаци. Натомість вони надають перевагу окремим реченням, а не логічно побудованим текстам. Деякі з них навіть приходять до навчального закладу без ручок і використовують клавіатури для всього. Професорка вважає, що на це вплинули соцмережі.
Втрата навички письма змінює спосіб, у який зумер сприймає та інтерпретує світ. Рукописне письмо часто асоціюють з усвідомленим і особистісним способом комунікації – на відміну від імпульсивної природи цифрових текстів.
Тож від того, як зумери й наступні покоління знайдуть баланс між давніми навичками та цифровізацією, значною мірою залежатиме, як людство спілкуватиметься й розумітиме світ у майбутньому.