Зміст:
  1. "Діалоги", Луцій Анней Сенека
  2. "Насильство та суспільні порядки. Основні чинники, які вплинули на хід історії", Дуґлас Норт, Джон Волліс, Баррі Вайнґест
  3. "Подолати минуле: глобальна історія України", Ярослав Грицак
  4. "Вища вірність. Правда, брехня і лідерство. Спогади директора ФБР"
  5. "Холодний Яр", Юрій Горліс-Горський
  6. "Невидимка", Гілберт Кіт Честертон (зі збірки "Смиренність отця Брауна")

Спільнота лідерів бізнесу CEO Club Ukraine вже понад 13 років об’єднує підприємців та СЕО великих та середніх компаній, допомагаючи управлінцям долати персональні та спільні виклики.

Керувати бізнесом в умовах повномасштабної війни означає адаптуватися до змінних щоразу умов, бути опорою для команди і брати відповідальність поза межами основної діяльності. Щоб успішно долати виклики, управлінцям потрібні не лише бізнесові компетенції, а й краще розуміння себе та світу.

Члени ради CEO Club перечитують історію, практикують стоїцизм, вивчають досвід успішних суспільств та окремих лідерів. Ось шість книжок, які стали для них найбільш корисними за час повномасштабної війни і допомагають переосмислювати лідерство, етику та стратегії в непрості часи.

"Діалоги", Луцій Анней Сенека

Що радять читати управлінцям члени ради CEO Club Ukraine
Фото: yakaboo.ua

Радить президент і засновник CEO Club Ukraine Сергій Гайдайчук.

"Діалоги" Сенеки — важливе джерело філософії стоїцизму. У книжці зібрані філософські афористичні діалоги мислителя з читачами про те, як зберігати душевний спокій та розвивати стійкість в умовах моральної кризи споживацького суспільства.

"Філософія стоїцизму загалом — це колосальний набір ідей, які мали потужний вплив на всю Римську імперію. Це практична філософія лідерів для кризових часів. Сенека жив у час зміни імператорів, постійного падіння морального духу, зростання загальної недовіри суспільства, свавілля та втрати орієнтирів. І він перший чітко сформулював нове завдання філософії — моральний розвиток і вдосконалення. Філософія довершує нас, наші дії; вказує, чим займатися, а що відкинути. Для мене ця книга вже давно стала настільною. Раджу перечитувати "Діалоги" Сенеки, а також його "Моральні листи до Луцілія" хоча б раз на рік".

"Насильство та суспільні порядки. Основні чинники, які вплинули на хід історії", Дуґлас Норт, Джон Волліс, Баррі Вайнґест

Що радять читати управлінцям члени ради CEO Club Ukraine
Фото: yakaboo.ua

Радить голова Ради CEO Club Ukraine, керівний партнер Ward Howell Україна Ігор Кабузенко

Дуґлас Норт, Джон Волліс та Баррі Вайнґест — економісти. Вони аналізують, як економічна й політична стабільність стають ключем до сталого розвитку країни і яку роль у цьому відіграє контроль над насильством у різних державах. Автори ділять суспільства на так звані природні держави та сучасні суспільства й показують, як і чому другі розвиваються краще та чи можливо перейти від першого типу до другого.

"Мене найбільше вразив висновок авторів про те, що значне економічне зростання хоча й може вражати, але часто не має довготривалих позитивних наслідків. Адже без належної інституційної та політичної стабільності швидкий економічний підйом може легко змінитися на різкий спад, що зрештою здатне відкинути країну на багато років назад. Раніше я вважав швидкі результати показником успіху країни чи компанії. Ця книга сформувала моє розуміння того, що довгострокова стабільність і поступовий розвиток значно важливіші чинники для стійкого процвітання як на рівні держав, так і в бізнесі".

"Подолати минуле: глобальна історія України", Ярослав Грицак

Що радять читати управлінцям члени ради CEO Club Ukraine
Фото: yakaboo.ua

Радить членкиня Ради CEO Club Ukraine, керівна партнерка та CEO Havas Village Ukraine Наталя Морозова

Автор розглядає основні моменти української історії й демонструє, яке їх місце в глобальних історичних процесах і як вони формують сучасну ідентичність України. Через осмислення минулого він намагається сформувати розуміння читачів щодо того, чому все це відбувається з нами тепер, якою має бути сучасна Україна і як вона може подолати історичні травми на користь успішного майбутнього.

"Книга Ярослава Грицака "Подолати минуле: глобальна історія України" — про нашу ідентичність, що була сформована в минулому, яку ми виборюємо зараз і яка веде нас у майбутнє. Переконана, що її має прочитати кожен українець. Адже нам важливо знати, пам’ятати, розуміти зв’язки та контексти; уміти впевнено розвіювати міфи, стереотипи та ілюзії щодо України, а ще — переосмислити минуле для співтворення майбутнього. Впевнена, ця книга допоможе багатьом поглянути інакше на чимало речей та відкрити для себе нові горизонти".

"Вища вірність. Правда, брехня і лідерство. Спогади директора ФБР"

Що радять читати управлінцям члени ради CEO Club Ukraine
Фото: yakaboo.ua

Радить член Ради CEO Club Ukraine, генеральний директор "Джонсон і Джонсон Україна" / Kenvue Ukraine Денис Голубчиков

Джеймс Комі — колишній директор ФБР. У книзі він розповідає про те, чому важливо дотримуватися етичних стандартів навіть тоді, коли це суперечить політичному тиску чи особистій вигоді. Цей твір особливо актуальний у нинішньому контексті України, де першочерговими є питання вірності власним цінностям і моральним принципам.

"Для мене ця книга стала дороговказом, як залишатися вірним своїм переконанням у складні часи, коли на кону стоїть не лише професійна репутація, а й людська гідність. У часи війни в Україні, коли рішення часто ухвалюють в умовах невизначеності та тиску, цей урок має особливу вагу. Упевнено рекомендую цю книгу. Якби її прочитав (і хоча б частково запровадив) кожен український політик, ми вже жили б в абсолютно іншій державі".

"Холодний Яр", Юрій Горліс-Горський

Що радять читати управлінцям члени ради CEO Club Ukraine
Фото: yakaboo.ua

Радить член Ради CEO Club Ukraine, засновник і CEO MacPaw Олександр Косован

"Холодний Яр" — це документальний роман про Холодноярську республіку на Черкащині на початку ХХ ст. Боротьба українських повстанців проти російських та німецьких окупантів у ньому тісно переплітається з описами буденного життя воїнів, їхнього гумору, сміливості й патріотизму. Автор роману — учасник тих визвольних подій, тож описує їх із погляду очевидця.

"Холодний Яр" для мене — передусім про людей та їхні цінності. Про свободу, відчуття справедливості та патріотизм, які живили повстанців і "вели" їх боротися з окупантом. Часом описані образи набували дуже конкретних обрисів героїв сучасної війни, на мить стиралися контексти і здавалося, що нема між нами цих 100+ років. Можливо, така рекомендація не дуже прямо пов’язана з бізнесом, але я завжди раджу дізнаватись більше про історію України, а через неї — більше про себе".

"Невидимка", Гілберт Кіт Честертон (зі збірки "Смиренність отця Брауна")

Що радять читати управлінцям члени ради CEO Club Ukraine
Фото: yakaboo.ua

Радить членкиня Ради CEO Club Ukraine, засновниця та СЕО Beauty Tech Corp., власниця косметичних брендів LAMEL & LN pro Наталія Яроменко

"Невидимка" — це захопливе оповідання про те, як звичні речі можуть ставати для нас невидимими, якщо ми не приділяємо їм достатньої уваги, і впливати на наше сприйняття реальності. Твір змушує читача зупинитися й поставити під сумнів власні переконання, щоб зрештою побачити те, що може бути приховане за звичними речами.

"Це оповідання чудово розвиває критичне мислення. Воно вчить: найбільш небезпечно, що ми часто не здатні помічати того, що лежить просто перед очима. Лише навчившись критично оцінювати буденні речі, ми зможемо розкрити істину й уникнути обману. Читаючи "Невидимку", ви не лише захоплюєтесь детективним сюжетом, а й розвиваєте вміння критично мислити, щоб побачити таких "невидимок" у своєму житті".