Куди поїхати на свята. Путівник по Україні
Фото: depositphotos.com

Коли не вистачає вражень й з’явилося відчуття, що ви засиділись на одному місці, час обрати маршрут й вирушити у подорож за новими враженнями.

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

Через пандемію коронавірусу в нас залишилось не так вже й багато опцій для мандрів за кордон. На щастя, в Україні теж є багато красивих та цікавих місць, які варто побачити.

Ми вже писали про те, що цікавого можна подивитися в Мигії на Миколаївщині та про найзатишніші кав’ярні Львова. Тепер час розширити географію подорожей й помилуватися природою України.

Вилкове

Вилкове – невелике місто, розташоване в українській частині дельти Дунаю, в Ізмаїльському районі Одеської області. Його називають "Українською Венецією" через численні канали (місцеві жителі називають їх єриками), проритим вздовж вулиць. Човен тут є майже у кожного й він є основним засобом пересування. 

Також поруч є Дунайський Біосферний Заповідник, де ви можете спостерігати за птахами й взагалі ознайомитись з природою цього неймовірно красивого місця.

Білоберіжжя Святослава

НПП "Білоберіжжя Святослава" – це заповідний півострів, що розташований на території Очаківського та Березанського районів Миколаївської області між Дніпро-Бузьким лиманом і Чорним морем.

Тут можна побачити одне з найбільших місцезростань диких орхідей в Україні та у Європі – "Орхідне поле", та помилуватися птахами, адже через півострів щороку мігрують кілька мільйонів птахів. Тож навіть якщо зараз шансів побачити орхідеї нульові, туди все одно варто поїхати та помилуватися краєвидами.

Затоплене місто Бакота

Бакота — затоплене село на Поділлі, поблизу Кам’янця-Подільського. Воно було затоплене у 1981 році під час будівництва  Дністровського гідровузла.  

У 1996 році обвал верхньої скелі Білої гори знищив основну масу печер та усипальницю з настінними розписами й фресками XI—XIII століть. Лише в одному місці збереглися залишки келій і поховань монахів, нечисленні руїни Михайлівської церкви й покинуті фруктові сади.

Генічеське озеро

Генічеське озеро, яке ще називають Рожевим озером – одне з найнеймовірніших місцин України з просто космічними червоно-рожевими пейзажами. Воно розташоване біля самого початку Арабатської стрілки у селі Приозерне. Також біля озера знаходяться залишки зруйнованого солезаводу.

Воно наповнюється водою з Сиваша, а свій неймовірний колір отримало завдяки мікроводоростям Dunaliella salina, що здатна жити у дуже солоній воді. Також у воді озера міститься багато інших корисних елементів, тому сіль та рапа, яку там видобувають, вважається лікувальною. 

Станіславські кручі

Станіславські кручі – неймовірно красиве місце, яке стало відоме у 2010 році завдяки кліпу Кузьми Скрябіна "Місця щасливих людей". Вони розташовані на берегах Дніпро-Бузького лиману у Білозерському районі на Херсонщині, поблизу Станіслава. Ці 40-метрові кручі місцеві називають "Скелі" або "Херсонські гори". 

Здається, поїхати на вихідні до "Місця щасливих людей", відпочити й набратися там сили – дуже гарна ідея.

"Я наперед ніколи не вивчаю маршрут,

Мені неважливо, тільки б ти була тут,

Все рівно, куди нас понесе вітер.

В житті неважливий сигнал GPS,

Якщо не один ти рюкзак свій несеш,

То знайдеш для себе десь таки місце."

Підписуйтесь на LIGA.Life в Telegram: тільки корисна інформація для українських родин