Поради

Куди поїхати на свята. Путівник по Україні

07.05.2021, 14:00 • 3 хвилини
1

Коли не вистачає вражень й з’явилося відчуття, що ви засиділись на одному місці, час обрати маршрут й вирушити у подорож за новими враженнями.

Через пандемію коронавірусу в нас залишилось не так вже й багато опцій для мандрів за кордон. На щастя, в Україні теж є багато красивих та цікавих місць, які варто побачити.

Ми вже писали про те, що цікавого можна подивитися в Мигії на Миколаївщині та про найзатишніші кав’ярні Львова. Тепер час розширити географію подорожей й помилуватися природою України.

Вилкове

Вилкове – невелике місто, розташоване в українській частині дельти Дунаю, в Ізмаїльському районі Одеської області. Його називають "Українською Венецією" через численні канали (місцеві жителі називають їх єриками), проритим вздовж вулиць. Човен тут є майже у кожного й він є основним засобом пересування. 

Також поруч є Дунайський Біосферний Заповідник, де ви можете спостерігати за птахами й взагалі ознайомитись з природою цього неймовірно красивого місця.

2

Білоберіжжя Святослава

НПП "Білоберіжжя Святослава" – це заповідний півострів, що розташований на території Очаківського та Березанського районів Миколаївської області між Дніпро-Бузьким лиманом і Чорним морем.

Тут можна побачити одне з найбільших місцезростань диких орхідей в Україні та у Європі – "Орхідне поле", та помилуватися птахами, адже через півострів щороку мігрують кілька мільйонів птахів. Тож навіть якщо зараз шансів побачити орхідеї нульові, туди все одно варто поїхати та помилуватися краєвидами.

3

Затоплене місто Бакота

Бакота — затоплене село на Поділлі, поблизу Кам’янця-Подільського. Воно було затоплене у 1981 році під час будівництва  Дністровського гідровузла.  

У 1996 році обвал верхньої скелі Білої гори знищив основну масу печер та усипальницю з настінними розписами й фресками XI—XIII століть. Лише в одному місці збереглися залишки келій і поховань монахів, нечисленні руїни Михайлівської церкви й покинуті фруктові сади.

4

Генічеське озеро

Генічеське озеро, яке ще називають Рожевим озером – одне з найнеймовірніших місцин України з просто космічними червоно-рожевими пейзажами. Воно розташоване біля самого початку Арабатської стрілки у селі Приозерне. Також біля озера знаходяться залишки зруйнованого солезаводу.

Воно наповнюється водою з Сиваша, а свій неймовірний колір отримало завдяки мікроводоростям Dunaliella salina, що здатна жити у дуже солоній воді. Також у воді озера міститься багато інших корисних елементів, тому сіль та рапа, яку там видобувають, вважається лікувальною. 

5

Станіславські кручі

Станіславські кручі – неймовірно красиве місце, яке стало відоме у 2010 році завдяки кліпу Кузьми Скрябіна "Місця щасливих людей". Вони розташовані на берегах Дніпро-Бузького лиману у Білозерському районі на Херсонщині, поблизу Станіслава. Ці 40-метрові кручі місцеві називають "Скелі" або "Херсонські гори". 

Здається, поїхати на вихідні до "Місця щасливих людей", відпочити й набратися там сили – дуже гарна ідея.

"Я наперед ніколи не вивчаю маршрут,

Мені неважливо, тільки б ти була тут,

Все рівно, куди нас понесе вітер.

В житті неважливий сигнал GPS,

Якщо не один ти рюкзак свій несеш,

То знайдеш для себе десь таки місце."

Підписуйтесь на LIGA.Life в Telegram: тільки корисна інформація для українських родин

Ірина Баранська
Ірина Баранська
редакторка тематики здорового способу життя на LIGA.Life