RU
Поради

Поради | З тієї ноги. Вісім ранкових ритуалів, щоб прокачати любов до себе

13.02.2022, 07:32 • 2 хвилини
1

Любов до себе – часто результат тривалої роботи, до якої потрібно докладати зусиль.

"Умисний розвиток звички любити себе може допомогти вам побудувати більш міцні стосунки з самим собою та сприяти підвищенню самооцінки та впевненості у собі", – пояснює Джулія Джаррольд, терапевтка і менеджерка із клінічного контенту Real, онлайн-платформи з психічного здоров'я. 

HuffPost розпитав спеціалістів у галузі психічного здоров'я про звички, які потрібно розвинути насамперед уранці, щоб почати день із любові до себе. 

П'ять хвилин на медитацію 

П’ять хвилин у тиші, зосередившись на любові до себе та своїх внутрішніх сил, допомагають заспокоїти розум та перемкнути увагу на сьогодення: "Протягом дня, коли ситуація стає напруженою, ви можете подумати про медитацію, яка надає сили", – каже Крістін Мікхоф, психотерапевтка. 

2

Заправте постіль 

Ребекка Леслі, психологиня з Атланти, наголошує: застеляючи свою постіль зранку, ви починаєте день з чогось і розставляєте пріоритети для себе.

Заправити постіль – уже досягнення, що корисно для настрою та самооцінки.

3

Подумайте про місце, яке робить щасливим 

Свідомість може допомогти полегшити стрес, підвищити концентрацію уваги та зменшити будь-яку напругу, яку ви можете відчувати.

"У кожного з нас є особливе місце, де ми заряджаємося. Підзарядка – це те, як ми дбаємо про себе і прислухаємося до того, що потрібно нашому тілу. Моє особливе місце – океан, оскільки він культивує почуття спокою та блаженства", – говорить Регіна Мурадян, психологиня з Глендейла, Каліфорнія. 

4

Прочитайте вголос мотиваційну для вас коротку фразу

Це може допомогти відхилити згубні думки, які можуть спасти на думку. 

"Активне висловлювання дає можливість встановити намір для позитивних думок і самооцінки", – каже Бріттані Джонсон, терапевтка з Нью-Олбані, штат Індіана. 

Улюблене твердження Джонсон, яке вона повторює собі щодня, звучить так: "Я така, якою є, і я саме та, ким і де мені потрібно бути".

5

Зосередьтеся на тому, за що ви вдячні 

Вислів подяки пов'язаний з кращим настроєм та самооцінкою. 

"Підтримуйте потік подяки на початку дня, визначаючи досвід, за який ви вдячні. Це допомагає розпочати день на позитивній ноті та допомагає покращити наше самовідчуття", – говорить Лія Манкао, психотерапевтка з Каліфорнії. 

6

Зробіть глибокий вдих 

"Я рекомендую щоранку приділяти хоча б хвилину глибокому вдиху. Дозвіл собі виділяти хвилину на день, щоб зосередитися зараз, може підвищити вашу самооцінку і знизити рівень стресу", – каже Некеш Хаммонд, психолог, письменник із Флориди. 

7

Займіться усвідомленим рухом

Уважний рух вранці, наприклад, легка розтяжка в ліжку перед тим, як підвестися, може допомогти почати день з "правильної ноги", каже Мадлен Лукас, терапевтка. 

Ця незначна активність дає зрозуміти, що "я маю значення".

8

Подякуйте своєму тілу 

Прокинувшись, кілька хвилин подякуйте своєму тілу за те, що воно для вас зробило. "Це особливо корисно в неминучі моменти розчарування – коли ви надто втомилися, щоб тренуватися, у вас щось болить або ви незадоволені тим, який вигляд маєте", – сказала Неха Чаудхарі, головна лікарка BeMe Health. 

Це також допоможе підтримувати себе і звернути увагу більше на позитивні думки, ніж негативні.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин