"Батогом і пряником". Як будуть створювати перше в Україні кластерне місто

Поблизу села Дмитрівка під Києвом будують перше в Україні кластерне місто Vlasne misto з населенням понад 32 000 мешканців. На площі 450 га планують звести не тільки приватні будинки, а й багатоповерхівки, школу, лікарню й енергопарк. Місто спроєктоване так, щоб стати майже повністю автономним, каже головний ідеолог проєкту, CEO компанії Vlasne misto Ярослав Корніяченко. Сортування сміття, вертикальна теплиця, де вирощуватимуть зелень та овочі, сонячні панелі й вітрогенератори, що забезпечать повну енергонезалежність — усе це планують реалізувати у проєкті.
Vlasne misto наразі є першим містом-кластером в історії українського містопланування — ідея настільки масштабна, що місцями видається утопічною. LIGA.Life запитала CEO компанії Vlasne misto Ярослава Корніяченка, у чому полягає суть кластерного міста і як його будуть втілювати, щоб воно стало реальністю.
Що таке кластерне місто
Кластер залежно від контексту має багато значень. В економіці — це об’єднання географічно близьких компаній чи підприємств, які працюють не тільки заради власного прибутку, а й заради глобальної вигоди всього об’єднання. Наприклад, Голлівуд чи Кремнієву долину можна вважати кластерами.