LIGA.Life започаткувала рубрику "Про що мова" з молодим редактором та перекладачем Олександром Стукалом. Усі мовні запитання експерту можна поставити, надіславши їх на спеціальну скриньку [email protected]. Відповіді на найцікавіші запитання публікуватимемо щовівторка.

Настав час восьмого випуску мовно-дорадчої рубрики "Про що мова" — з чим я нас усіх і вітаю. Тут ми говоримо на теми й питання, які ви самі можете пропонувати редакції, написавши листа на пошту. Тому, якщо вас щось турбує, бентежить, цікавить чи обурює у мовній царині — не вагайтеся, звертайтеся — розберемось разом.

Сьогодні будемо говорити про мовні явища, які багато кому видаються гріховними, недостойними існування й вартими остаточного викорінення, — про лайку, або ж матюки, і про суржик. Розмова наша буде коротка, бо такий формат рубрики, — але всім охочим поглибити свої знання з теми я дам кілька лінків. Почнемо!

Звідки й коли взялася лайка?

Насправді лайка — явище досить давнє. Думаю, я не надто согрішу проти правди, якщо скажу, що перші соціально табуйовані/заборонені слова з’явились невдовзі після оформлення мови і соціуму, бо без заборон не буває дозволів, а на заборонах і дозволах ґрунтується життя всіх суспільств.

Розблокуйте щоб читати далі
Щоб прочитати цей матеріал потрібно оформити підписку