Кліматичні зміни вимагають нових правил будівництва. Що відбувається

Різкі температурні коливання, тривалі періоди спеки й посухи поступово руйнують будівельні матеріали, знижують міцність конструкцій і скорочують їхній термін служби не менше, аніж стихійні лиха, як-от шторми й повені, що давно визнані серйозною загрозою для будівель. Кліматичні зміни створюють нові виклики для архітектури й інженерії, змушують шукати інноваційні рішення для будівництва. LIGA.Life пояснює, як саме кліматичні фактори впливають на житлові й інші споруди у світі та в Україні та що з цим можна робити.
Аномальна спека та тріщини в будинках
Невдовзі після відкриття у 2001 році в межах масштабної забудови набережної Науковий центр Глазго у Шотландії став головною визначною пам'яткою міста. Королева Єлизавета відкрила витончений комплекс у формі півмісяця, який вміщав титановий кінотеатр IMAX та експонати, що обіцяли розкрити таємниці науки й перспективи нових технологій. Але майбутнє — у вигляді мінливого клімату — швидко наздогнало цю споруду, пише видання Bloomberg.
У найспекотніший за всю історію шотландського міста червневий день 2018 року дах будівлі з неіржавної сталі почав просочуватися чорним слизом, оскільки герметик, призначений для прохолодної погоди, розріджувався при температурі 32°C. Руйнація Наукового центру стала особливо наочною ілюстрацією того, як зміна клімату може завдати непомітної, але невідворотної шкоди будівлям. Це не лише грубий вплив вітру, повені та граду, але й підступна, повільна шкода, спричинена погодою, що більше не відповідає умовам, для яких було споруджено будівлю.
