Зміст:
  1. Провина вцілілого, провина перед військовими
  2. Святкувати чи не святкувати?
  3. Свято в родинах, де є загиблі, полонені й зниклі безвісти
  4. Діти і свято

Загострення на фронті, численні повідомлення про втрати, хронічний стрес, відключення світла. Все це щодня негативно впливає на нашу психіку. І саме за таких обставин може бути складно знайти бажання й сили для святкування Нового року. Та й чи необхідно це? LIGA.Life поспілкувалася з психологами та арттерапевтами про те, яке значення свята мають для людей загалом і коли від них все ж варто відмовитися.

Провина вцілілого, провина перед військовими

Серед горя та тривог: чи доречно відзначати свята під час війни?
Фото: cdn.mykyivregion.com.ua

Так чи інакше війна Росії проти України торкнулася кожного українця: чиїсь близькі зараз на фронті, чиїсь – зникли безвісти чи в полоні, а чиїсь – загинули. Хтось став ВПО, втратив дім, а у когось безсоння на тлі постійних ракетних і дронових атак. І саме на свята горе й біль кожної окремої людини можуть посилюватись, кажуть психологи. Адже саме в ці дні особливо гостро відчувається контраст між тим, яким було життя до війни й тим, яким є зараз.

Також у святкові дні не спить провина вцілілого й провина перед військовими, які, приміром, нині на фронті. "Чи маю я право розважатися й радіти, поки вони там ризикують своїм життям?", –

Розблокуйте щоб читати далі
Щоб прочитати цей матеріал потрібно оформити підписку