5 ознак, що вас "тихо звільняють" з роботи, змушуючи піти
Depositphotos.com

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

Коли вас повільно витискають із ролі, яку ви займаєте в компанії, — це може бути ознакою, що ваш розвиток там не підтримують. Якщо ви коли-небудь почувалися ніби ваш керівник не залишає вам вибору, окрім як взяти й звільнитися, можливо, це було "тихе звільнення", йдеться в статті HuffPost

Воно може тривати довго, навіть роками. Це коли вам на роботі не дають підвищення, не збільшують зарплату, дають завдання, які потребують меншої за вашу кваліфікації, або й навмисно перешкоджають вашому зростанню та розвитку. Через таке ставлення керівництва працівник стає безініціативним і просто виконує мінімум потрібної роботи. 

Часом таке витискання з компанії відбувається тому, що керівники мають улюбленців, і це – не ви, пояснює кар'єрний консультант із Гарвардського коледжу Горік Енджі. Часом це стається, коли керівник дає вам фідбек, щоб ви змінилися, не бачить бажаних результатів у бажані терміни і – здається. 

Ось 5 поширених ознак, що вам на вашій роботі уже не раді і слід шукати роботу в іншому місці. 

Бос уникає розмов, які вам потрібно з ним проговорити

Потенційна ознака "тихого звільнення" – відчуття, що керівник уникає розмов із вами, каже Енджі, вирішуючи, що ця розмова буде незручною, тому краще від неї сховатися. 

Перенесення бесіди чи її скасування теж є ознакою. 

"Якщо ваш менеджер не знаходить час із вами поговорити, зрозуміти вашу роботу – це проблема", – каже рекрутерка Бонні Ділбер. 

Керівник віддає завдання, які хотіли ви, іншим членам команди

Це коли якесь завдання обіцяли віддати вам, і тут оп – перекидають його на вашу колегу, каже Енджі. Звісно, керівник міг змінити думку. Але й міг подумати, що не довіряє роботу такої складності. 

Енджі радить запитати колегу, чи поводився керівник із ним раніше схожим чином. Також ви можете призначити зустріч босу та поговорити, як вам отримувати бажані доручення. Адже перший крок до виправлення проблеми – знайти її корінь. Може, вам лише здається, що вас "тихо звільняють"? 

Бос не може чітко пояснити, чому колег підвищують, а вас – ні

Мова про те, коли іншим дають суттєві надбавки до платні, тоді як вам – майже нічого. Іншим колегам, які на тому ж рівні, що й ви, дають підвищення, а ви раз за разом "у прольоті". 

Ділбер радить прямо поговорити з керівником і запитати, чого від вас хочуть, аби ви теж отримали бажане. Якщо вам не можуть цього пояснити, це "дзвіночок". 

Вам дали необґрунтований план щодо "покращення" роботи

Часом такі плани щодо покращення ефективності роботи дійсно працюють. Але якщо основа цього плану – суб'єктивна оцінка замість конкретики, це зашифроване "Ми хочемо, щоб ти пішов/пішла". 

Ваше робоче навантаження чи очікування змінюються без обговорення з вами

Це про ситуації, які фактично звучать як "або погоджуйся на ці умови, або йди", каже кар'єрна консультантка Жасмін Ескалера.