Гепатит — це запалення печінки. Хворобу можна отримати через брудні руки, інфіковану воду та під час незахищених сексуальних контактів. Інколи гепатит проходить самостійно, без будь-яких симптомів. Та часто хвороба прогресує й призводить до рубцювання, цирозу та раку печінки. У Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами громадська спілка "Твій сімейний лікар" разом з Центром громадського здоров’я України розвінчують міфи, які заважають виявляти та лікувати гепатити.

Про гепатити

Є п'ять вірусів гепатиту: А, В, С, D і Е. Усі ці збудники спричиняють захворювання печінки. Отримати хворобу може будь-хто, незалежно від віку, статі та способу життя. Тому за перших ознак гепатиту варто звернутися до сімейного лікаря чи лікарки, зробити безоплатний тест, що допоможе виявити хворобу та розпочати лікування.

Загальні ознаки усіх гепатитів:

  • слабкість і швидка втомлюваність;
  • нудота, блювання, біль у животі та діарея;
  • потемніння сечі;
  • знебарвлення калу;
  • пожовтіння шкіри, слизових оболонок і склер;
  • підвищена температура тіла.

Найнебезпечніші гепатити — B і С. Вони призводять до хронічного запалення печінки й часом до незворотних процесів у ній. За поширеністю ці гепатити посідають перші позиції. За даними ВООЗ, у світі пів мільярда людей мають гепатит B або С. В Україні кількість носіїв гепатиту C становить понад 1,3 млн осіб. Натомість на гепатит B хворіють майже 600 000 українців та українок. 

Розблокуйте щоб читати далі
Щоб прочитати цей матеріал потрібно оформити підписку