15 травня в Україні запустили освітню онлайн-платформу BecomingX Ukraine з безплатними курсами для дорослих, уроками для школярів, а також відео про досвід українських і світових лідерів думок та знаменитостей. За тиждень на порталі зареєструвалися понад 5000 користувачів, розповідає СЕО та співзасновник компанії BecomingX Пол Герні. Разом із британським мандрівником та амбасадором UNITED24 Беаром Гріллзом він заснував платформу у 2020 році, а у 2024-му презентував навчальний портал для українців.

Як відрізняються освітні потреби людей з України й інших країн світу та які навички будуть найбільш актуальними для підприємців? Про все це LIGA.Life запитала у співзасновника BecomingX Ukraine Пола Герні. 

— Ви створили BecomingX у 2020 році. Чому вирішили запустити освітню платформу для українців зараз, через понад два роки повномасштабної війни? 

Робота над платформою BecomingX Ukraine стартувала через декілька місяців після повномасштабного вторгнення. Ми з Беаром сіли та почали думати, що ми як освітня компанія можемо зробити, аби допомогти українцям. Ми бачили, як мільйони людей були змушені покинути свою країну. З-поміж українських дітей 70% або виїхали за кордон, або були переміщені в межах країни. Звісно, в таких умовах постраждала освіта кожного. Тож ми вирішили зробити навчальну платформу світового класу, яка б допомагала українцям, де б вони не були. 

— Скільки тривала робота? 

До кінця 2022 року ми залучили до проєкту Amazon, який став одним із наших ключових партнерів. Вони самі, думаю, витратили близько 100 мільйонів доларів на підтримку України, зробили багато для сфери технологій та ІТ. Тож ми почали розробляти платформу разом і працювали над нею понад рік. 

Правду кажучи, це забрало в нас досить багато часу, бо ми старалися створити найкращий контент. У Лондоні й Києві ми знімали фільми про українців, які надихають: Андрія Шевченка, Еліну Світоліну та багатьох інших. Ми створювали з нуля уроки для школярів — і це зайняло певний час. 

Пол Герні, СЕО та співзасновник BecomingX Ukraine
Пол Герні, СЕО та співзасновник BecomingX Ukraine (Фото: BecomingX Ukraine)

— Фактично, у вас зараз є дві освітні платформи: BecomingX для людей з усього світу та BecomingX Ukraine для українців. Чим вони відрізняються?

Вони абсолютно різні. Так, ми використовуємо ту ж методологію і залучаємо найбільш натхненних людей світу, зокрема українців, здатних надихнути інших. Але те, що ми робимо для BecomingX — це лише контент для школярів і молодих людей, тоді як аудиторія BecomingX Ukraine значно ширша. У нас є інтерактивні курси для дорослих про цифрові навички та працевлаштування, а також контент для дітей. Є додаткові ресурси на кшталт доступу до школи найстарішої у світі енциклопедії Britannica, телевізійних шоу та фільмів для дітей від Da Vinci чи навчальної ШІ-платформи Century. Це все абсолютно безплатно і цього немає на BecomingX. 

— Який контент на платформі зараз має найбільшу популярність серед українців?

Люди почали одразу дивитися фільми з історіями та порадами від лідерів думок. Мабуть, це тому, що з таким контентом дуже легко взаємодіяти. За 5 хвилин ти можеш подивитися фільм про світову чи українську зірку. Також користувачі починають проходити курси. Думаю, на цьому етапі вони дивляться, чого можуть навчитися, які знання можуть взяти. Ми з партнерами бачимо, що люди активно завантажують безплатний контент. 

— Для дорослих користувачів наразі доступні два інтерактивні курси. Як ви визначали освітні потреби українців? 

Ми працювали з багатьма українськими біженцями, з Міністерством цифрової трансформації та консультувалися з Міністерством освіти й науки України, щоб визначити, що буде найбільш помічним. Звісно, ми маємо власну експертизу. У BecomingX ми сфокусовані на особистісному розвитку і дослідженні того, що потрібно людям, аби досягти успіху. Водночас Amazon та Accenture мають унікальні набори навичок у технологіях. 

По-перше, якщо ми подивимося на потреби українців, особливо тих, які виїхали за кордон, то рівень безробіття серед них високий. Через повномасштабну війну люди вимушено поїхали з України й не завжди знають, як влаштуватися на роботу за кордоном. Тож допомогти в цьому стало нашим ключовим напрямком.

По-друге, в Україні є багато дивовижних технологічних компаній. Ми подумали, як це посилити й допомогти Україні на її шляху до одного з провідних світових технологічних центрів. Так створили курс, в якому пояснюється, що таке штучний інтелект, хмарне середовище, розширена реальність, блокчейн

Пол Герні, СЕО та співзасновник BecomingX Ukraine
Пол Герні, СЕО та співзасновник BecomingX Ukraine (Фото: BecomingX Ukraine)

— Які знання і навички, на вашу думку, сьогодні актуальні для дорослих українців, зокрема для підприємців? 

Як я казав, є дві великі сфери: цифрові навички та працевлаштування. Технології — одна зі сфер в Україні й у всьому світі, яка показує найшвидший ріст. Ми сфокусувалися на тому, які технології українці можуть використовувати у своєму повсякденному житті й бізнесі, аби стати максимально продуктивними. Це все, починаючи від Microsoft Office і Google аж до систем бухгалтерського обліку. Ми навіть рекомендуємо генеративні ШІ-платформи, які використовуємо самі. А також приділяємо велику увагу технологіям майбутнього і перегляду нинішніх тенденцій. Тож українці можуть отримати уявлення, що станеться через 5 років або які тенденції зараз можуть вплинути на їхній бізнес через 10 років. 

Далі — можливості працевлаштування. Ми думали про це в контексті українців, які намагаються знайти роботу за межами України. Ми зустрічали прекрасних розумних людей, які мають чудову кваліфікацію, але так і не змогли отримати професійну роботу тут, у Великій Британії. І я знаю, що це стосується багатьох біженців. Тож ми пояснюємо, що відбувається на ринку праці в Україні та Європі, які основні тенденції, людей з якими навичками зараз шукають компанії

Ми говоримо, як розвинути власні навички, щоб бути максимально конкурентоспроможним на ринку праці. Проводимо людей через весь процес: від створення резюме та подання CV до співбесіди, даємо набір інструментів персонального брендингу. Зрештою, це корисно і для тих, хто хоче досягти успіху в поточній роботі, наприклад, отримати наступне підвищення

— Чи плануєте ви додавати нові курси для дорослих українців на платформу? 

Наразі там досить багато контенту, приблизно 15 годин. Сподіваємося, найближчим часом на платформі з’являться ще два нові ресурси — ми дуже близькі до їх узгодження. У майбутньому ми будемо абсолютно відкриті до створення більшої кількості курсів для підтримки українців. Але зараз у нас немає найближчих планів щодо їх запуску. Якщо наявні курси будуть успішними й ми отримаємо хороший фідбек то, звичайно, ми б хотіли дослідити, як ми можемо продовжити допомагати людям. 

Пол Герні, СЕО та співзасновник BecomingX Ukraine
Пол Герні, СЕО та співзасновник BecomingX Ukraine (Фото: BecomingX Ukraine)

— А як щодо уроків для дітей? Зараз на вашій платформі є контент для школярів про дружбу, психічне здоров’я, стосунки, стійкість. Чому ви вирішили обрати ці теми? 

Ми провели величезну кількість досліджень, прочитали близько 370 наукових статей і книг про речі, які допомагають людям досягти успіху в житті. І, що унікально, ми опитали 70-75 лідерів думок — і все це проаналізували. Для створення контенту для дітей ми співпрацювали з педагогічним нейробіологом.

Ми розробили власну модель того, що потрібно людині для досягнення успіху. Це навички, знання, ставлення і відносини, які люди повинні будувати, щоб процвітати.

Головне — ми не хотіли повторювати нічого з того, що вже було чи є в українській навчальній програмі. Ми хотіли зробити щось таке, чого ще не існує. І, правду кажучи, такого немає в більшості країн. Навіть у Великій Британії немає шкільних курсів про те, як бути стійким чи більш ефективним комунікатором. Також ми думали про важку і травматичну ситуацію, в якій опинилися українські діти, особливо ті, хто перебувають в інших країнах. Наприклад, розробили урок, як заводити друзів або як розвинути стійкість і справлятися з тими жахливими викликами, з якими українським дітям доводиться стикатися. 

— Наразі весь контент на BecomingX Ukraine безоплатний. Це остаточне рішення чи ви можете його змінити в майбутньому? 

Я абсолютно не зацікавлений продавати цей контент українцям. Загальне бачення проєкту полягало в тому, щоб безплатно надавати українцям найкращий світовий досвід. Отже, ні, у нас немає жодних планів це змінювати. Навпаки, наша мета — співпрацювати з "Дія.Освіта", ми намагаємося взяти весь контент і розмістити його там, щоб відкрити для всіх користувачів "Дії".