Пояснення

1,5 річну дитину паралізувало через поліомієліт, бо батьки не зробили їй щеплення – МОЗ

06.10.2021, 17:53 • 1 хвилина
1,5 річну дитину паралізувало через поліомієліт, бо батьки не зробили їй щеплення – МОЗ - Фото
Ілюстрація Depositphotos.com

На Рівненщині атьки свідомо відмовились від щеплення дитини проти поліомієліту, передбаченого медичними стандартами, через релігійні переконання, пише МОЗ.

Перші симптоми захворювання проявились 1 вересня, вже за два дні дитина потрапила в лікарню з симптомами парезу нижніх кінцівок. 

Випадок зареєстрували як підозру на поліо – гострий в’ялий параліч. Дитину обстежили, за нею спостерігають лікарі для з’ясування обставин, наголошує МОЗ.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин

В області вже працює команда епідеміологів та вірусологів Національного Центру громадського здоров’я, обласного Центру контролю та профілактики хвороб. 

Вони шукають контактних осіб, збирають та аналізують їхні біоматеріали, а також детально вивчають обставин справи.

Захворіти на поліомієліт може кожна не вакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років. Тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя, нагадують в МОЗ.

Довідково: Поліомієліт - це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше – через брудні руки, інфіковану їжу та воду. В більшості випадках хвороба спершу протікає непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання. Хвороба несе суттєві загрози для нещепленої людини та може призвести до смерті пацієнта.

Ірина Петренко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини