Абітурієнтам з ТОТ обіцяють безкоштовні курси з 2021 року. Але в проєкті бюджету їх немає
Ілюстративне фото: УЦОЯО

Абітурієнти з тимчасово окупованих територій зможуть пройти безкоштовні підготовчі курси з 2021 року.

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко, пише Радіо Свобода.

У свою чергу, голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак повідомив, що наразі в проєкті державного бюджету на 2021 рік не передбачено впровадження таких курсів.

Читайте також: ЗНО 2021 і дистанційне навчання: які ризики для випускників і як підготуватись до тестів

"Ми для того й існуємо в парламенті, щоб виправляти деякі помилки. Тому ми внесли окрему правку щодо забезпечення фінансування підготовчих курсів. До другого читання ми боротимемося за додаткові 100 млн грн на окрему бюджетну програму, яка дасть змогу організувати такі підготовчі курси, більше того, – виплачувати стипендії та давати місця в гуртожитках для дітей, які приїдуть сюди після 10-го класу й розпочнуть підготовчу роботу для вступу до вишів України", – сказав Бабак.

За даними Міносвіти, цьогоріч до українських закладів вищої освіти з тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму вступили понад дві тисячі осіб.

10 липня президент України Володимир Зеленський підписав закон про вступ без ЗНО для випускників із ОРДЛО та Криму. Перед тим Верховна Рада ухвалила законодавчі зміни, що, зокрема, передбачають можливість вступу до всіх українських вишів за вступними іспитами чи на основі ЗНО – за власним вибором, в межах встановлених квот для абітурієнтів, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія і територія на лінії зіткнення. Раніше квоті на вступ давали лише для жителів тимчасово окупованого Криму та Севастополя, і тільки до обмеженого переліку закладів вищої освіти.