Чоловіки частіше помирають від "жіночого" захворювання синдром "розбитого серця" – дослідження
Ілюстративне фото: Freepik

Кардіоміопатія Такоцубо (надалі – КТ), або синдром "розбитого серця", пов’язана з ризиками смерті та серйозними ускладненнями. Це тимчасове захворювання часто зустрічається у жінок – вони складають 80% випадків, – проте чоловіки мають значно вищу ймовірність летальних наслідків: 11,2% порівняно з 5,5% у жінок. Причини гендерних відмінностей наразі незрозумілі.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в Journal of the American Heart Association, пише Healthline.

Довідка
Кардіоміопатія Такоцубо – це гостре серцеве захворювання, яке призводить до раптового ослаблення скорочувальної функції лівого шлуночка – основної камери серця. Це може статися через сильний емоційний чи фізичний стрес, зокрема раптову хворобу, втрату близької людини, соціальні потрясіння або стихійні лиха тощо.

У період дослідження – з 2016 по 2020 рік – фахівці проаналізували випадки КТ за допомогою Nationwide Inpatient Sample (NIS) – загальнодоступної бази даних госпіталізації з анонімізованими записами. За цей час було зареєстровано майже 200 000 випадків, і жінки становили більшість пацієнтів (83%).

Абха Кхандельвал, докторка-кардіологиня і доцентка медицини в Stanford Medicine, стверджує, що через те, що побутує уявлення, що КТ – "жіноче захворювання", це може вплинути на гірші результати лікування у чоловіків. Зокрема вона зауважує, що: "Коли хвороба проявляється так, як ми очікуємо, пацієнти зазвичай добре її переносять. Але саме ті, хто виходить за межі "типової картини", частіше мають гірші результати".

Дослідження не надає інформації про клінічні характеристики людей, які мають це захворювання. Зокрема, автори визнають, що поширеність КТ може бути пов’язана з тим, що лікарі зараз краще розпізнають цю патологію, тоді як раніше вона могла діагностуватися як інші гострі коронарні синдроми.