Пояснення

Іноземні студенти зможуть подавати документи в українські вузи онлайн

12.07.2021, 17:53 • 1 хвилина
Іноземні студенти зможуть подавати документи в українські вузи онлайн - Фото
Студенти. Ілюстративне фото: depositphotos.com

Міністерство освіти і науки спільно з Мінцифри анонсували запуск платформи для закладів вищої освіти – Єдину міжвідомчу інформаційну систему (ЄМІС).

Про це повідомив керівник Мінцифри Михайло Федоров, а також пресслужба МОН.

Систему запустять, щоб спростити вступ для іноземних студентів, пояснив міністр.

Запустити її планують 1 серпня.

Почнуть з підключення електронних кабінетів закладів вищої освіти України до Єдиної системи. Для цього заклади мають подати документи.

В системі реєструватимуть тільки ті заклади, які мають ліцензію на провадження освітньої діяльності та сертифікат про акредитацію освітньої програми.

Як пояснили в Мінцифри, в Україні навчаються понад 76 тисяч іноземних студентів зі 155 країн світу. Щоб вступити до українського вишу абітурієнтам з інших країн доводиться наймати посередника, який розуміється в системі вступу, або обирати іншу країну для навчання.

А запуск платформи прибирає корупційні ризики, вважають в Мінцифри.

Раніше в МОН порахували, що іноземні студенти приносять освітнім закладам України понад пів мільярда доларів доходу щороку.

До десятки країн за походженням іноземних студентів в Україні належать Індія (18429 осіб), Марокко (8233), Азербайджан (5470), Туркменістан (5344), Нігерія (4379), Туреччина (3764), Китай (3527), Єгипет (3499), Ізраїль (2561), Узбекистан (2027).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини