Пояснення

Як швидко ми можемо побачити результати від тренувань. Пояснюють експерти

09.04.2021, 16:00 • 3 хвилини
Як швидко ми можемо побачити результати від тренувань. Пояснюють експерти - Фото
Фото: pexels.com

Всі люди різні – в нас різний ритм життя та свої особливості метаболізму. Й в кожного своя подорож до схуднення або набуття бажаної форми. Тож результати двох людей не будуть однаковими. 

POPSUGAR Fitness поговорив з трьома експертами щодо того, як довго очікувати на результати від вправ залежно від ваших цілей.

Як скоро ви можете схуднути після фізичних вправ

Гайчард Кодіо, персональний тренер та співзасновник New York City Personal Training, каже, що, по-перше, якщо тренуватися, але продовжувати багато їсти, то розраховувати на схуднення не можна. Для цього, щоб побачити свій прес вам потрібно спалювати більше калорій, ніж ви вживаєте. Здорові харчові звички, за його словами, повинні бути невід'ємною частиною вашого тренування. 

Що стосується схуднення за допомогою фізичних вправ, то перші результати можна побачити вже через два-три тижні. Але Кодіо зазначив, що якщо ви хочете утримати вагу, вам знадобиться тренування, яке додає навантаження поступово.

Наприклад, спроба скинути 10 кілограмів за місяць не є реалістичною метою. Так робить багато людей перед весіллями, а деякі професійні спортсмени, такі як боксери або бодибілдери, практикують таке схуднення перед змаганнями. Вони різко знижують кількість калорій (наприклад з 2500 до 1200 ккал на день).

Такі швидкі результати довго не тримаються. Для того, щоб скинути зайву вагу й потім утримати її на цьому рівні, слід після такого ривку поступово відновити свою стандартну кількість калорій та поступово збільшити інтенсивність тренувань.

Гонку виграє повільний і стійкий!

Персональна тренерка Ешлі Келлі сказала POPSUGAR, що вона проводить своїх клієнтів через шість тижневих програм, якщо їх метою є схуднення за допомогою фізичних вправ: три тижні вступних тренувань, щоб вони звикли до підвищеного пульсу, на один легший тиждень, і два тижні силових тренувань високої інтенсивності. 

Для того, щоб побачити прогрес, вона робить тест на відсоток жиру в організмі до і після програми.

Ще одна сертифікована тренерка Ешлі Каст, запропонувала сценарій, коли люди просто зосереджуються на фізичних вправах, щоб схуднути без зміни своїх харчових звичок. 

В цьому випадку необхідний дефіцит калорій виникає шляхом збільшення навантаження, а не коригування кількості калорій. Але Каст зазначає, що такий варіант може бути досить травматичний та стресовий.

Харчуватися з дефіцитом калорій і займатися фізичними вправами – це стандартні рекомендації для схуднення, оскільки вам доведеться спалювати 500 калорій на день під час тренувань протягом семи днів, щоб скинути лише 500 г на тиждень. Це не реальна мета. До того ж не кожне тренування може створити необхідний профіцит калорій.

Усі тренери сказали, що в кінцевому підсумку не можуть дати остаточної відповіді на результати зниження ваги, оскільки це залежить від індивідуальних цілей людини, типу статури, ваги, віку та інших факторів.

Загалом, всі вони погодились з тим, що для здорового схуднення знадобиться принаймні кілька тижнів, щоб справді побачити результати, і що агресивний підхід за короткий проміжок часу – це не найкращий вибір. 

Якщо робити все правильно, то при темпі схуднення 500 г на тиждень перші вагомі результати ви зможете побачити вже через п’ять тижнів.

Як скоро ви зможете наростити м’язи після початку регулярних тренувань

Каст каже, що при завершенні циклу бодибілдингу або силових тренувань тривалістю від 10 до 12 тижнів, нерідко спостерігається приріст м'язової ваги від двох до трьох кілограмів. 

Кодіо зазначає, тим, хто вже має розвинені м’язи, легше досягти гарної фізичної форми. Для того, щоб побачити перші результатам, таким людям зазвичай потрібно лише два тижні. Для тих, хто раніше не займався, це може зайняти до двох місяців. 

В цьому випадку потрібно пам'ятати, що для набору м’язової маси не потрібно харчуватися з дефіцитом калорій. Ви повинні їсти достатньо вуглеводів і білка, щоб допомогти відновити м’язи. Якщо ж ви важко тренуєтесь, але не займаєтесь питанням правильного та здорового харчування, досягти бажаних результатів буде важче.

Незалежно від вашої мети – схуднути чи набрати м’язи за допомогою фізичних вправ – якщо ви будете тренуватися три-чотири рази на тиждень (силові вправи та високоінтенсивне кардіо), відпочивати та збалансовано харчуватися – ви зможете побачити перші результати вже через 21–42 дні.

Більше спорту та корисних порад – у нашому Телеграм каналі Бути здоровим – просто.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини