Як зареєструвати дитину, якщо мати заміжня, але не хоче вказувати батька. Пояснює Мін’юст
Ілюстративне фото: pixabay.com

У Міністерстві юстиції розповіли, що існує спеціальна процедура для реєстрації новонародженого, мати якого перебуває у шлюбі, але просить не вказувати офіційного чоловіка батьком дитини в актовому записі про народження, посилаючись на те, що він не є батьком дитини.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

За даними відомства, таке прохання матері може бути задоволене лише за наявності спільної заяви чоловіка та дружини (колишнього подружжя) про невизнання чоловіка (колишнього чоловіка) батьком дитини, а також спільної заяви батьків про державну реєстрацію народження.

"Якщо батьки не перебувають у шлюбі між собою – походження дитини від батька визначається за спільною заявою батьків про державну реєстрацію народження", – пояснюють юристи.

Зазначається, що у разі подання заяви про державну реєстрацію народження одним із батьків або іншою особою, походження дитини від батька визначається за заявою матері та батька дитини про визнання батьківства, поданою через представника, повноваження якого мають бути засвідчені нотаріально, або надісланою поштою за умови її нотаріального посвідчення.

"Якщо чоловік, який перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, не може особисто з’явитись до органу державної реєстрації актів цивільного стану для подання такої заяви, то його заява, яка підтверджує, що він не є батьком дитини, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідченою, може бути подана через представника або надіслана поштою", – додали у міністерстві та наголосили, що у представника також повинна бути нотаріально завірена довіреність.