Пояснення

Нові норми харчування дітей у школах схвалив Кабмін. Що це змінить

24.03.2021, 17:34 • 1 хвилина
Нові норми харчування дітей у школах схвалив Кабмін. Що це змінить - Фото
Шкільна їдальня. Ілюстративне фото – depositphotos.com

Зі шкільних їдалень зникнуть ковбаси, сосиски та заморожені напівфабрикати. Це, згідно з новими нормами харчування у школах, дитсадках та дитячих таборах, які Кабінет міністрів схвалив на засіданні 24 березня.

Нові норми розроблені, відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Згідно з нормами, в щоденному раціоні учнів мають бути злакові, овочі, фрукти, ягоди та молочні продукти.

Читайте також: "Ні" сосискам, цукру та солі. Як змінюється шкільне меню з новим санрегламентом в Україні

Кількість цукру зменшиться до 25 г на добу, солі на рівні менше 5 г на добу, насичених жирів до 10 % добового раціону, що сприяє профілактиці гіпертонії та знижує ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи та інсультів у дорослому віці, йдеться в пояснювальній записці.

Якщо у дитини є довідка від сімейного лікаря або педіатра про деякі дієтичні потреби, навчальний заклад зобов’язаний організувати окреме харчування для цієї дитини.

Керівники навчальних закладів та дитячих закладів оздоровлення і відпочинку можуть обрати ефективну модель організації харчування – кейтеринг, шляхом здачі харчоблоку закладу в оренду для організації харчування дітей.

Проєкт передбачає повну заборону ковбас, сосисок та заморожених напівфабрикатів. Крім того, зі шкільних їдалень мають зникнути солодкі газовані напої, енергетики та борошняні кондитерські вироби.

Катерина Амеліна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини