Понад 40% учителів хочуть піти з професії до 2030 року – дослідження
Ілюстративне фото: Unsplash

Під час дослідження громадська спілка "Освіторія" та дослідницька агенція FAMA оцінили поточний стан учительства, щоб спрогнозувати потребу в освітянах до 2030 року. З'ясувалося, що з початку повномасштабного вторгнення кількість учителів зменшилася на 12% (40 000). Також спостерігається значний розрив між учителями гуманітарних і технічних напрямків — останніх менше у півтора раза.

Понад 40% вчителів налаштовані піти з професії до 2030 року. Математичне моделювання також показує, що 2030 року брак освітян складатиме, ймовірно, 108 000 педагогів, однак показник може бути значно більшим. Трохи більше ніж половина студентів педагогічних спеціальностей мають плани стати вчителем у школі найближчими роками. А через низький престиж професії протягом 6 років середній вступний бал знизився.

Згідно з дослідженням лише 47% педагогів задоволені своєю роботою. 80% – переконані, що суспільство не цінує їхню працю. Однак освітяни зазначили, що переважно задоволені стосунками з учнями, колегами й батьками. Головними демотиваторами визначають бюрократію, низьку заробітну плату, велике навантаження.

Понад 40% учителів хочуть піти з професії до 2030 року – дослідження

Разом з тим учителі демонструють і високий запит на вдосконалення знань. Найпопулярніші — англійська мова (73%), цифрові навички та запити, пов'язані з війною: перша домедична допомога, правила поведінки в надзвичайних ситуаціях, ментальне здоров’я. 43% вчителів визнають, що потребують додаткових знань з української мови, водночас дев'ять із десяти — уникають російської мови, навіть якщо необхідно точніше пояснити матеріал.

Середній вік педагога в Україні становить 45 років. Більше ніж 30% складу вчителів – педагоги передпенсійного та пенсійного віку. Здебільшого учителі – це жінки (86%).