Пояснення

З Академіка Вернадського помітили "летючі" айсберги. Це не те, чим здається, кажуть в НАНЦ

01.06.2021, 13:05 • 2 хвилини
З Академіка Вернадського помітили
Фото: пресслужба НАНЦ

Українські полярники на станції "Академік Вернадський" сфотографували "літаючі" айсберги – це міраж, притаманний цій місцевості, пояснюють в Національному антарктичному науковому центрі.

Видовище помітили над поверхнею Південного океану.

"Це – міражі, такі ж, як можна побачити над розпеченим асфальтом автошляхів або пісками пустелі. Однак над водою океану такий міраж трапляється виключно в полярних регіонах, і найчастіше саме довкола Антарктиди, адже тут холодне повітря з континенту має змогу виходити на відносно теплий, не скований кригою океан", – пояснюють в НАНЦ.

На відміну від пустельних міражів, ці формуються через необхідний контраст температури, який підтримується за рахунок накопиченого за літо тепла океану. Тому тут міражі можуть не відступати днями, а то й тижнями, додають в центрі.

А також пояснили, що таке міражі і як вони утворюються:

Через аномальне заломлення світла в атмосфері, окрім предметів в їхньому дійсному положенні, з'являються також їхні уявні зображення. Вони є результатом внутрішнього відбиття предметів в атмосфері. Тонкий прошарок гарячого повітря "залипає" над поверхнею, не встигаючи підніматися і перемішуватись – він діє, як криве дзеркало, іноді навіть наближуючи далекі предмети.

Горизонт, який бачить спостерігач в цей час, є умовним, він лежить нижче справжнього. Чим більше контраст температури над океаном, тим нижче буде розташований умовний горизонт і утвориться товстіша смуга міражу. А помітно рваний край горизонту зумовлює турбулентність, що виникає на межі шарів теплого і холодного повітря, яка, в свою чергу, визначається швидкістю вітру і висотою хвилі океану.

Ви могли пропустити, як біля "Академіка Вернадського" утворилися крижані млинці. Що це за явище

Катерина Амеліна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини