Старі приміщення у містах будуть перетворювати на безбар’єрні простори: що там буде
Фотто: Big City Lab

В Україні запускають Центри життєстійкості — безбар’єрні простори, де мешканці та ветерани війни зможуть отримати психологічну та соціальну підтримку та правничу допомогу. Законопроєкт про такі центри днями підписав Кабмін. 

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

Профінансує створення просторів держава, а місцева влада має надати приміщення та організує роботу центрів. У перспективі такий простір має створити кожна громада. 

Урбан-бюро Big City Lab презентувало просту інструкцію, як перетворити старі приміщення на комфортні та безбар’єрні простори, не витрачаючи на це багато коштів та зусиль. Команда розробила спеціальний посібник-путівник.

Посібник безкоштовний та містить рекомендації з облаштування просторових рішень з урахуванням психологічного комфорту та найдрібніших деталей, що допоможуть зробити простір безбар’єрним.

Старі приміщення у містах будуть перетворювати на безбар’єрні простори: що там буде
Фотто: Big City Lab

"Окрім безпосередньої послуги життєстійкості у таких Центрах будуть послуги громадських організацій, ветеранські послуги, правові, оскільки вони дуже часто йдуть в комплексі до всіх соціальних потреб людини. І, звісно, будуть послуги служби зайнятості. Бо наше завдання – повернути кожну людину до економічної самостійності", – зазначила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

У перших пілотних центрах вже зараз отримують допомогу військовослужбовці, їхні дружини та діти, а також ті, хто втратив дім і вимушено переїхав у нове місто.