Першими мігрантами в Америці були не тільки люди, а й собаки. Дослідження
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Мігруючи зі Східної Азії в Америку, люди прихопили з собою собак. Такого висновку дійшла авторка дослідження і археолог Анджела Перрі, науковий співробітник факультету археології Даремського університету (Велика Британія). 

Дослідження "Одомашнення собак і подвійне розселення людей і собак в Америці" опубліковане в журналі PNAS, пише CNN.

Згідно з генетичним аналізом, люди мігрували понад 15 тисяч років тому. Їхній шлях пролягав з Північно-Східної Азії через Берингів міст – ділянку землі, яка зʼєднувала сучасну Росію з Аляскою. Цей перехід був знищений підвищенням рівня моря.

Читайте також: На власників якої породи собак більше реагують в застосунках для знайомств. Експеримент

У дослідженні припускають, що собак одомашнили понад 23 тисячі років тому в Сибіру.

Перрі вивчила походження американських собак, простеживши його до стародавніх сибірських собак. 

Так, лінія походження показала, що люди брали своїх собак із собою, коли мігрували в Америку. З їх допомогою люди могли швидше транспортувати предмети.

Археолог додала, що однозначної відповіді на запитання, чому собаки стали прирученими, немає, однак холодні кліматичні умови в той час, ймовірно, зблизили вовків і людей задля виживання.

"Вовки, ймовірно, дізналися, що регулярне викидання людьми сміття – це доступне джерело їжі, водночас люди дозволяли їм наближатися, допоки тварини не становили загрози", – припустила Перрі. 

За словами археолога, найдавніші кістки собак знайшли в Німеччині понад 100 років тому, і їм близько 15 тисяч років. Тому її наступний проєкт – пошук ще більш старих кісток собак у Сибіру.