RU
Пояснення

Не чекайте від росіян каяття після поразки РФ у війні проти України. П’ять причин, чому

Не чекайте від росіян каяття після поразки РФ у війні проти України. П’ять причин, чому

викладач Києво-Могилянської Бізнес-Школи
28.11.2022, 15:02 • 2 хвилини

Після поразки Росії у війні проти України, росіяни вважатимуть себе найбільш постраждалим народом. Як німці після Другої світової війни

Після Другої світової війни німці довго вважали себе найбільш постраждалим народом. Відчували для того всі підстави: голод, холод, килимові бомбардування, насильство з боку нацистів, примусову мобілізацію, потім окупацію, насильство з боку радянських військ, зруйновані міста. Переважна більшість звинувачувала у своїх стражданнях не гітлерівський режим, а антигітлерівську коаліцію.

Знадобилося ціле покоління, щоб німці усвідомили: це вони розчахнули прірву. Ціле покоління на каяття.

Після остаточної російської поразки у війні проти України росіяни вважатимуть себе найбільш постраждалим народом. Адже це їх принижував і бив режим Володимира Путіна, примусово заганяв на війну, це їх тисячами вбивали Збройні Сили України, це вони сидітимуть у голоді й холоді, це вони переживатимуть епічний розпад величезної імперії.

Але не чекайте від них каяття. 

По-перше, це поняття не вбудовано у російську культуру, бо від християнства у них залишилася лише кілька зовнішніх ознак, і живуть вони за Достоєвським, а не за Біблією. 

По-друге, в них не буде окупації, тож ніхто не примушуватиме дивитися документальні фільми про Бучу та Маріуполь. 

По-третє, в них не буде демократії, яка приведе до влади відповідальних лідерів – таких, як післявоєнні лідери ФРН. 

По-четверте, у них не буде плану Маршалла для відбудови й модернізації (хоча прихильники Олексія Навального вже вимагають його для переможеної Росії). 

Зрештою – у них немає мислителів, які зроблять для нації важку роботу усвідомлення й каяття, як це зробили німецькі філософи й письменники, бо російські мислителі відмовилися від своєї місії. Та й нації у них нема, бо вони все ще імперія.

Нерозкаяні люди, які вважатимуть себе найбільш постраждалими, невідворотно сфокусуються на обрáзі, помсті та реванші.

Ця система рівнянь має лише один розв'язок: імперія мусить припинити існування. Московія має бути позбавлена всіх колоній, які вона загарбала за 500 років. Всі народи імперії мають бути вільними. Зменшена Московія з 40 млн населенням й без ядерної зброї все одно захоче воювати – але вже не зможе завдати своїм сусідам великої шкоди.

Оригінал

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини