Пояснення

Дитина не хворіла, але в школі або дитячому садку вимагають довідку: що робити батькам

Дитина не хворіла, але в школі або дитячому садку вимагають довідку: що робити батькам

юрист ГО "Батьки SOS", адвокат
16.09.2020, 13:31 • 2 хвилини

Якщо дитина не відвідувала навчальний заклад не через хворобу, а за сімейних обставин, довідка від лікаря не потрібна. Не було хвороби – немає довідки

Ваша дитина не відвідувала дитячий садочок або школу не з причини хвороби, але адміністрація все одно вимагає довідку від лікаря. Досить знайома ситуація для батьків. Так от, якщо хтось її вимагає, попросіть показати цей "секретний" нормативний акт, який передбачає надання довідок в таких випадках.

Дитячі садочки

Керуємось Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів 234 від 24 березня 2016 року, затвердженим Наказом Міністерства охорони здоров’я України.

Пункт 2 розділу XII регламенту передбачає:

"Діти з ознаками інфекційного захворювання до дошкільного навчального закладу не приймаються. 

Після перенесеного ІНФЕКЦІЙНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ приймання дітей до дошкільного навчального закладу дозволяється за наявності МЕДИЧНОЇ ДОВІДКИ закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. 

У довідці лікарем-педіатром або лікарем загальної практики - сімейним лікарем вказуються рекомендації щодо індивідуальних особливостей режиму дитини-реконвалесцента на перші 10-14 днів.

Діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин приймаються БЕЗ медичних довідок за умови відсутності явних ознак захворювання".

Тобто медична довідка в садочок потрібна лише у разі перенесеного інфекційного захворювання.

 

Школи 

Керуємось Постановою Кабінету міністрів 684 від 13 вересня 2017 року «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів». Пункт 13 якої передбачає слідуюче:

"13. У разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти.

Причини відсутності учня на навчальних заняттях підтверджуються відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров’я або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття) або учня (для повнолітніх учнів), що зберігаються в його особовій справі протягом поточного навчального року".

Тобто якщо у школі 10 днів не знають, де учень, адміністрація повідомляє про це поліцію і службу у справах дітей.

Тому, якщо не любите непроханих гостей, попередьте школу про ваші плани щодо пропусків занять. 

Указані вище норми чинні, і зміни до них не вносили.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Голоси", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини