1. 1997 рік. Ліга чемпіонів. "Динамо" проти "Барселони"
  2. 1999 рік. Ліга чемпіонів. "Динамо" проти "Реалу"
  3. 1999 рік. Чемпіонат Італії. "Мілан" проти "Лаціо"
  4. 2001 рік. Чемпіонат Італії. "Мілан" проти "Ювентусу"
  5. 2003 рік. Ліга чемпіонів. "Мілан" проти "Ювентусу"
  7. 2005 рік. Ліга чемпіонів. "Мілан" проти "Фенербахче"
  8. 2012 рік. Чемпіонат Європи. Україна проти Швеції
  9. 2019 рік. Відбір на Євро-2020. Україна проти Сербії.
  10. 2019 рік. Відбір на Європи-2020. Україна проти Португалії

А також перший український тренер, якому вдалося довести команду до чвертьфіналів чемпіонатів Європи.

У день народження Андрія Шевченка LIGA.Life згадує його історичні матчі.

1997 рік. Ліга чемпіонів. "Динамо" проти "Барселони"

5 листопада 1997 року відбувся матч-відповідь у рамках Ліги чемпіонів, де "Динамо" грало проти титулованої "Барселони".

У першому домашньому матчі кияни вже знищили "каталонців" із рахунком 3:0, але і на "Камп Ноу" іспанський клуб не зміг протистояти команді Лобановського.

Як результат, 0:4, з них – три голи забив Андрій Шевченко. Ще один – в активі Сергія Реброва.

1999 рік. Ліга чемпіонів. "Динамо" проти "Реалу"

У березні 1999 року у чвертьфіналі Ліги чемпіонів київське "Динамо" вибило з боротьби чинного чемпіона турніру "Реал", забивши два голи у ворота суперника.

Двічі відзначився саме Андрій Шевченко. Кияни втретє у своїй історії вийшли в півфінал Ліги чемпіонів.

1999 рік. Чемпіонат Італії. "Мілан" проти "Лаціо"

Справжній футбольний трилер розгорнувся в італійському чемпіонаті 3 жовтня 1999 року. Тоді зустріч між "Міланом" та "Лаціо" завершилася із рахунком 4:4. Три голи оформив Шевченко.

2001 рік. Чемпіонат Італії. "Мілан" проти "Ювентусу"

У чвертьфіналі італійського чемпіонату 2001 року Шевченко підхопив м'яч на половині поля суперника, обіграв кількох суперників і з кута штрафного майданчика пробив у дальню дев'ятку.

Джанлуіджі Буффону залишалося тільки розвести руками.

Цей гол через 18 років вболівальники "Мілану" назвали найкращим серед усіх голів, які їхня команда забивала "Ювентусу".

2003 рік. Ліга чемпіонів. "Мілан" проти "Ювентусу"

У фіналі Ліги чемпіонів у 2003 році "Шева" забив вирішальний гол у серії післяматчевих пенальті туринському "Ювентусу". "Мілан" – переможець!

Шевченко став першим українцем, який виграв Лігу чемпіонів. Свою перемогу футболіст присвятив тренеру Валерію Лобановському, який до тріумфу учня не дожив один рік.

За регламентом, кожен з чемпіонів може привезти трофей Ліги чемпіонів – срібну амфору – до себе на батьківщину на три дні. Цим скористався і Шевченко.

Він привіз Кубок чемпіонів до Києва і з ним сходив до пам'ятника свого головного вчителя – Валерія Лобановського.

2004 рік. Суперкубок Італії. "Мілан" проти "Лаціо"

Любив Шевченко знущатися зі своїх суперників. У рамках Суперкубку Італії 21 серпня 2004 року команда "Лаціо" отримала три м'ячі від "Шеви". Як-то кажуть, накидав від душі.

2005 рік. Ліга чемпіонів. "Мілан" проти "Фенербахче"

23 листопада 2005 року Шевченко забив 4 голи у ворота суперника, оформив "покер", як кажуть у футболі.

І він став першим українським футболістом, який показав такий результат, і на той момент – п'ятим гравцем у світі.

2012 рік. Чемпіонат Європи. Україна проти Швеції

На Євро-2012, попри травмовану спину, Андрій Шевченко зіграв на максимум у матчі проти збірної Швеції.

Його два м'ячі у ворота шведів принесли перемогу збірній України із рахунком 2:1.

2019 рік. Відбір на Євро-2020. Україна проти Сербії.

У 2019 році Андрій Шевченко – вже не гравець, а тренер збірної України.

Під його керівництвом "синьо-жовті" виграли у збірної Сербії в рамках 3-го туру відбору на чемпіонат Європи 2020 року.

Саме серби вважалися фаворитами цього матчу, але команді Шевченка не просто вдалося виграти, вони розгромили своїх суперників із рахунком 5:0.

2019 рік. Відбір на Європи-2020. Україна проти Португалії

Усе той самий 2019-й, усе той самий відбір на Євро, і усе той самий Андрій Шевченко. Але суперником збірної України була тоді чинна чемпіонка Європи – Португалія.

На характері "синьо-жовті" виграли з рахунком 2:1 і достроково оформили собі путівку на континентальну першість.

А далі було те саме історичне Євро. І хоча до гри збірної України є питання, хоча було багато фарту, є факт – збірна України вперше в історії вийшла до чвертьфіналу на чемпіонаті Європи саме з тренером Андрієм Шевченком.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин