"Сам вдома" – різдвяна супергеройська версія. Огляд нового серіалу Марвел "Соколине Око"
До Різдва залишається 6 днів. Клінт Бартон, він же Соколине Око, вирішив піти на пенсію і забути про всі супергеройські місії.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
Більше ніяких чітаурі, богів, космічних істот – лише різдвяні свята з дітьми: сімейні вечори за переглядом кіно, пряникові хатинки.
Але його плани руйнуються, коли в новинах він бачить сюжет про появу Роніна – самурая, який вбиває злочинців. І наче нічого дивного – черговий супергерой, який вирішив очистити світ від поганців. Але останнім, хто виконував функції Роніна, був сам Бартон. Тепер він хоче з'ясувати, хто одягнув його костюм і навіщо?
Якщо коротко: колишній герой "Месників" проводжає дітей додому після відпустки у Нью-Йорку та обіцяє приїхати на Різдво до родини.
Малеча, яка знає вміння батька знаходити проблеми, просить бути обережним. На що він, звичайно, погоджується.
А далі – погані дяді, які бігають, стріляють, та намагаються вбити Бартона, невгамовна мала, яку потрібно постійно прикривати, купа пасток, які мають захистити.
Такий собі супергеройський "Сам вдома". Драйвово, яскраво, емоційно та з гумором.
А хто герої?
Цей серіал не так про особистість Клінта Бартона (актор Джеремі Реннер), як про передачу естафети між поколіннями. Бартон відкриває свої професійні секрети наступному герою з луком – Кейт Бішоп (акторка Гейлі Стайнфельд).
24-річна дівчина, яка з дитинства вирішила, що вона буде такою як Соколине Око. Адже під час завоювання Нью-Йорку чітаурі (події фільму "Месники") саме Клінт Бартон врятував маленьку дівчинку від смерті. Він про це звичайно забув, адже тоді кого тільки супергеройська команда не врятувала. А от Бішоп вирішила, що буде схожою на свого рятівника. Вирішила і зробила.
Читайте також: Ви грішні? Готуйтеся. За вами вже йдуть. Рецензія на серіал "Поклик пекла"
Вона – багаторазова чемпіонка з різних єдиноборств та влучно стріляє з лука. Щоправда, їй не вистачає ще техніки та вміння розраховувати свої сили. Ось тут Бартон і в допомогу.
Бішоп – гарна дівчина... І це не сексизм. Скоріше незрозуміло, як дівчину з модельною зовнішністю всі плутають з чоловіком. Хай навіть у костюмі Роніна. Трошки абсурдно. Але Бартон йде ще далі та взагалі починає називати Кейт "народним месником-підлітком". І це в її 24 роки.
Саме через діалоги між двома героями глядач дізнається історію Бартона, про яку раніше, у фільмах Месників, тільки заявляли, але не розкривали. Виявляється, що після кількох вибухів Клінт має проблеми зі слухом і тепер вимушений ходити зі спеціальним слуховим апаратом.
Нарешті показують, як Бартон переживає смерть своєї бойової подруги – Наташі Романов, вона ж Чорна Вдова, яка пожертвувала собою заради каменя Душі (фільм "Месники: Завершення").
Окрема one love – собака, якого Бішоп у костюмі Роніна врятувала від смерті. Він не суперістота, не спілкується і не рятує світ. Скоріше, психолог, який вислуховує Бартона, коли він в шоці від подій, що відбуваються, та радощі Бішоп, яка у захваті від зустрічі з кумиром.
Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин
Коли усе відбувається?
Земля повертається до звичайного життя після поразки Таноса та смерті Залізної Людини. Якщо вам про це нічого не говорить, то час подій взагалі ніяк не вплине на ваше розуміння серіалу. Якщо ви – фанат Марвел, то знайте, це треба дивитися після "Месники. Завершення".
Де усе відбувається?
Нарешті – жодних галактичних подорожей до інших світів, до богів чи незрозумілих істот. Готуйтеся просто гуляти Нью-Йорком, який уже увесь насичений різдвяною атмосферою.
У цьому є своя романтика – герої стають ближчими до глядача. Вони гуляють вулицями, сплять на звичайних диванах, п’ють зранку каву, розгромлюють будинки та бігають від переслідувань ногами чи пересуваються на авто.
Жодних роботів чи технічних новинок від Тоні Старка, ніяких паралельних світів від Локі чи Доктора Стренджа, чаклунства від Ванди чи божевільних науковців з Гідри, що відриває світ Марвел від реального.
А жанр знову супергеройський бойовик?
Скоріше, сімейний серіал про колишнього учасника з команди супергероїв. Великий плюс серіалу про Соколине Око – він більш людяний. І за сюжетом, і за історіями кожного героя, і за їхніми діалогами.
Коли на вулицях міста Кейт та Клінт бачать, як діти фотографуються з людьми у костюмах Залізної Людини чи Халка, то спілкуються про те, що у Соколиного Ока немає такої популярності через відсутність крутої рекламної акції.
- Моє обличчя не для Хелоуіна. Що я можу тоді "продавати"?
- Натхнення.
Кейт впевнена, що Клінт може мотивувати інших, дарувати їм віру – кожен може стати найсильнішим, найшвидшим, найкращим. Для цього не обов'язково бути богом з Асґарда чи результатом наукової спецоперації.
Читайте також: "Згвалтування" та жахи життя у тюрмі. Акторка Клімова про "Погані дороги" та "Цензорку"
Чи треба дивитися інші фільми та серіали Марвелів?
Попри те, що є відсилки до інших марвелівських проєктів, вам необов'язково бути в курсі усіх деталей.
Достатньо, якщо ви просто знаєте, хто така Чорна Вдова та Залізна Людина, де знаходиться Нью-Йорк і що він часто страждає і від міфічних істот, які на нього нападають, і від супергероїв, які коли місто захищають, дуже часто його трошечки руйнують. Ну як трошечки? Ну пару кварталів точно… за раз!
Читайте також: Ностальгія за дитинством. 5 причин подивитися "Мисливці на привидів: з того світу"
Сміятися будемо?
Багато жартів – не на рівні "сміялися до сліз", але постійні підколи між головними героями у форматі вічний конфлікт дорослих і дітей будуть смішити. Уже після двох серій залишається післясмак – "хороший добрий серіал".
Усього заплановано 8 серій – по одній на тиждень. Останню серію першого сезону заплановано на 22 грудня.
І головне – будьте обережні. Атмосфера різдвяного міста, пісня "It’s the most wonderful time of the year" та легкий, але цікавий сюжет, викликають бажання купити багато мандаринок, зробити глінтвейн або какао, взяти смаколики та закутатися в ковдру. Простіше кажучи, розпочати новорічні канікули.
Кому може не сподобатися серіал:
- Якщо для вас серіали про супергероїв – це багато бійок, крові та смертей.
- Якщо ви очікуєте від "Соколиного Ока" формат на кшталт серіалу про Локі. Ні! З чотирьох цьогорічних серіалів Марвел ("ВандаВіжен", "Локі", "Сокол та Зимовий Солдат", "Соколине Око") жодний не повторюється за своєю ідеєю чи форматом. Тим цікавіше. Адже кожен може знайти щось своє.
- Якщо ви в принципі за психологічні серіали, які мають змінювати світогляд, змушувати занурюватися "в себе" та шукати своє "я".
- Якщо просто супергеройська тема – це не про вас. Хоча у такому випадку є сенс подивитися серіал хоча б через милого песика, який не залишить вас байдужим. Як-то кажуть, рівень милоти зашкалює.
Кому "зайде" серіал:
- Ви – фанат Марвел. Все! Тут більше не потрібно доповнень! Уже тільки за деякі відсилки до минулих фільмів з "Месниками" можна дивитися історію Соколиного Ока.
- Соколине Око – ваш улюблений герой з коміксів. Нумо відверто, тривалий час "Месники" без суперздібностей були на другому плані. А тому історії Наташі Романов та Клінта Бартона були улюбленими тільки в тих, хто знав їх ще з дитинства, з коміксів. І ось він, цей час справедливості, настав. Про звичайних людей, які також рятують світ, є свій серіал.
- Ви – прихильник Джеремі Реннера. Йому 50. І у більшості своїх фільмів він вже грає досвідченого, серйозного, побитого життям героя. "Соколине око" – не виключення, але тут є своя "родзинка". У цьому серіалі Реннер дозволяє собі трохи "дитячого вогника в очах", хоча правильніше сказати, його Клінт Бартон в насолоду тут відривається, бешкетує і поводить себе не як відповідальний супергерой.
- Якщо ви точно знаєте, що Гейлі Стайнфельд не "чергова молоденька красуня-артистка". Ви чули та бачили, як вона співає в "Ідеальному голосі", а тепер є шанс подивитися, які у неї стрілецькі здібності. Наприклад, вистріливши з лука, вона може зруйнувати стару дзвіницю.
- Ви хочете подивитися щось з новорічною атмосферою, але "Сам вдома" тримаєте на свята.
"Котячі світи Луїса Вейна" або Камбербетч і котики. Чому варто подивитися фільм
Серіал "Ковбой Бібоп" на Netflix – непотрібна копія аніме чи вартий уваги. Рецензія
"Можна я йому відірву бошку?". "Веном-2" уже в Україні. Пояснюємо, що сподобалося, що – ні
Огляд фільму. "Остання дуель": зґвалтування, якого не було або "сама винна" 600 років тому