Зміст:
  1. Доньки Спарти
  2. Володар тіні
  3. Легенда про зміїне серце, або Друге слово про Якуба Шелю
  4. Сім смертей Евелін Гардкасл
  5. Піранезі
  6. Дев’ятий Дім
  7. Ідеальна родина
  8. Пограниччя
  9. Кайдашева сім'я проти зомбі
  10. Казка
Книжки з осінньою атмосферою ніколи не пропонують вийти з зони комфорту. Вони переконують читачів, що перебувати у домашньому затишку – найкраща ідея. Адже на захопливих сторінках "осінніх" книжок – похмурі сімейні драми, загадкові злочини та всіляка нечисть. Національна книжкова платформа Yakaboo поділилась з LIGA.Life десятьма найкращими сезонними романами, які не відпустять до останньої сторінки.

Доньки Спарти

Автор: Клер Гейвуд.
Видавництво: Yakaboo Publishing. 
Опис: Переповідання давніх міфів – завжди відкриття нових сенсів. Хто не чув про прекрасну Єлену, через яку греки перепливли море й 10 років намагалися здобути Трою? Про епічне протистояння та підступну красу писали трагедії, вірші, знімали голлівудські фільми. Але ніхто ніколи не оповідав цю історію голосом самої Єлени. Жорстокість чоловіків та безправність жінок, навіть коли вони царівни, породжує гнів, який вибухає, змітаючи все на своєму шляху. Захоплюючий, динамічний дебютний роман британської дослідниці античної історії.  

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

Сімейні драми та загадкові злочини. Десять романів для осіннього вечора
Фото: Yakaboo Publishing

Володар тіні

Автор: Донато Каррізі.
Видавництво: Vivat.
Опис: Таємниці Ватикану: чи справді Святий престол має секретну місію захищати людство від диявольських створінь, що рвуться з пекла до Риму, Вічного міста? Недарма 1521 року папа Лев Х видав буллу, у якій сказано: Рим ніколи не повинен залишатися в темряві. Але однієї темної ночі 5 століть по тому буревій пошкодив обладнання однієї з електростанцій. З темряви, що охопила місто, вийшло зло. А серед хаосу й паніки тінь безжального серійного вбивці безшумно пересувається містом, залишаючи для детективів хитрі підказки.

Сімейні драми та загадкові злочини. Десять романів для осіннього вечора
Фото: Vivat

Легенда про зміїне серце, або Друге слово про Якуба Шелю

Автор: Радек Рак.
Видавництво: Видавництво Жупанського.
Опис: Легендарний ватажок селянського повстання на Західній Галичині, Якуб Шеля, залишився в історії як зрадник для шляхти і як герой для селян, інтереси яких захищав. Та Радек Рак будує оповідь химерну, ніби сплетену з численних легенд, оточуючи свого героя мавками, відьмами, чаклунами й чортами. Це історія про дорослішання Якуба, його внутрішні пошуки та страждання мовою метафор і надзвичайно яскравих образів. Врешті головний персонаж книжки очолить повстання селян, але й тут автор вдасться до несподіваного прийому, щоб, іронізуючи, порушити питання: "А що таке правда?"

Сімейні драми та загадкові злочини. Десять романів для осіннього вечора
Фото: Видавництво Жупанського

Сім смертей Евелін Гардкасл

Автор: Стюарт Тьортон.
Видавництво: Vivat.
Опис: Поєднання фантастики та детективу. У розкішному маєтку під час маскараду хтось убив юну Евелін, дочку господаря. Дуже дивний цей старий будинок, він не випустить Ейдена Бішопа, поки той не розкриє справу. А для цього йому доведеться щодня прокидатися у тілі одного з гостей, пов’язаних із вбивством, і намагатися зрозуміти, хто ж злочинець. А як не дізнається правди, то Евелін знову загине, а на нього самого чекає нове переродження. Втім, вийти з проклятого будинку бажають й інші гості, тож Ейдену доводиться мати справу й з небезпечними конкурентами. Фінал неочікуваний та яскравий, бо вбивств, виявляється, значно більше! 


Піранезі

Автор: Сюзанна Кларк.
Видавництво: РМ.
Опис: Ця книжка, про яку говорять останнім часом усі букблогери, – для тих, хто любить красиву прозу і складні сюжети. Головний герой, Піранезі, живе у дивному Будинку. Життя йде день за днем: припливи підіймаються сходами, на верхніх поверхах літають хмари, Піранезі приносить офіри Мертвим та двічі на тиждень спілкується з Однодумцем. Аж раптом у Будинку з’являється новачок. Через нього гармонія порушується, Піранезі ставить собі дедалі більше запитань, щоб розгадати загадки новоприбулого. Світ, який Піранезі вважав знайомим, стає химерним і небезпечним, адже Будинок – це і є світ. Фінал яскравий та неочікуваний, він перевертає абсолютно все!


Дев’ятий Дім

Автор: Лі Бардуґо.
Видавництво: Vivat.
Опис: Лі Бардуґо – одна з найспішніших авторок у жанрі фентезі. У цьому романі йдеться про юну Алекс Стерн, яка водилася з поганою компанією і дивом вижила після жорстокого вбивства. Та раптом, просто у лікарні, вона отримує запрошення на навчання до престижного Єльського університету. Там Алекс доручено наглядати за діяльністю окультних таємних товариств, поміж членів яких багато дуже впливових людей. Для цієї ролі вона пасує ідеально: життя навчило її виживати, а природа обдарувала здатністю бачити привидів. Саме вона зможе розкрити змову, історія якої нараховує понад сто років.

Сімейні драми та загадкові злочини. Десять романів для осіннього вечора
Фото: Vivat

Ідеальна родина

Автор: Робін Гардінг.
Видавництво: Нора-Друк.
Опис: Затишний дім, успішне й любляче подружжя Адлерів, милі й розумні діти, які зросли у любові та турботі. Хто б міг бажати зла такій сім’ї? Але з того, що видається спочатку невдалими витівками знуджених підлітків, виростає велика загроза. На жаль, поліція не зважає на "жарти". Та з кожним новим витком насильства зростає і страх родини. Адже в родині Адлерів усі мають таємниці, а таємниці можуть бути дуже небезпечними. Хтось про ці секрети дізнався та вирішив зламати ідеальний родинний образ. І це не той персонаж, на якого ви подумаєте!


Пограниччя

Автор: Андре Мішо.
Видавництво: Нора-Друк.
Опис: Дрімучі ліси та тихі озера десь на американсько-канадському кордоні, миле дачне містечко. У кемпінгу повно молоді, у центрі уваги завжди перебувають двоє яскравих дівчат-тінейджерок Заза і Сіссі, руденька та білява. І ось одного разу Заза зникає, все селище вирушає на пошуки, та дівчину знаходять мертвою у старій мисливській пастці. Громада вражена тим, що здається нещасним випадком, тож ліс намагаються зробити безпечнішим та й взагалі виявляти більше турботи одне до одного. Але коли знаходять мертвою другу дівчину, атмосфера в селищі стає гнітючою. 


Кайдашева сім'я проти зомбі

Автор: Олексій Декань. 
Видавництво: ТУТ.
Опис: Кайдаш замолоду привіз до Семигорів з війни з московитами молоду дружину. Кайдашиха була темношкірою й зналася на вуду. Її сини вдалися у неї. Тож село ось вже 28 років звикає до дивних випадків та продовжує боротися із зомбі, які з'явилися після великої перемоги над московитами – навіть високий мур від них не рятує. Це контекст, у якому відбуваються події мешап-повісті за мотивами класичного твору Івана Нечуя-Левицького. 


Казка

Автор: Стівен Кінг.
Видавництво: КСД.
Опис: Сімнадцятирічний Чарлі Рід, який дитиною втратив матір, однак навчився давати собі раду, ще й доглядати за батьком-алкоголіком, порятував відлюдькуватого сусіда Говарда Боудітча та найнявся до нього на роботу. Саме там хлопець знайшов собі вірного друга — собаку Радар. І це була б звичайнісінька історія, якби не загадковий сарай біля будинку містера Боудітча, зсередини якого час від часу долинають дивні звуки… У який світ потрапить Чарлі через виявлений у сараї портал і проти якого зла йому доведеться боротися? Ідея цієї "казки", як і будь-якої іншої, напрочуд проста й очевидна: будь добрим і відважним, герою, любов здатна подолати все, навіть у найтемніші часи.

Сімейні драми та загадкові злочини. Десять романів для осіннього вечора
Фото: КСД

Національна книжкова платформа Yakaboo