11 українських проєктів увійшли у лонгліст премії Building of the Year: перелік
Фото: Yevhenii Avramenko

Видання ArchDaily оприлюднило довгий список номінантів на архітектурну премію Building of the Year 2024. У лонгліст також увійшли українські проєкти.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

Мобільний павільйон House of Europe від київських архітектурних студій prototype і Sets Studio включили до лонгліста в номінації Small Scale & Installations. Павільйон адаптується до архітектури міста: він як конструктор із 4 деталей, що можна зібрати 6 способами.

Фото: Yevhenii Avramenko
Фото: Yevhenii Avramenko

До довгого списку в категорії Houses увійшли чотири проєкти з України. Це проєкт Relogged від balbek bureau — приватний житловий будинок, розташований у зеленій зоні на березі річки. Побудований за допомогою техніки зрубу, який адаптували під сучасний дизайн, залишивши в приміщеннях відкрите дерево.

Фото: Andrey Bezuglov
Фото: Andrey Bezuglov

А також два проєкти від Klochenko Architects із Дніпра — H-House та A-House, які призначенні як "будинки для відпочинку". У цю категорію також увійшов двоповерховий будинок у лісовій зоні біля Львова OSLW House від львівського дизайн-бюро Replus.

H-House. Фото: Alexander Angelovskiy
H-House. Фото: Alexander Angelovskiy

Деякі проєкти увійшли одразу до двох категорій. Зокрема, H-House та A-House, а також OSLW House потрапили в категорію Best Applied Products.

А-House. Фото: ArchDaily
А-House. Фото: ArchDaily

До неї ще увійшов проєкт пішохідного бульвару в Дніпрі від Filimonov & Kashirina Architects, який, крім цього, включили до лонгліста в номінації Public & Landscape Architecture.

Фото: Andrew Avdeenko
Фото: Andrew Avdeenko

У категорії Commercial Architecture увійшли два українські проєкти. Це книгарня Readellion від київського архітектурного бюро prototype. Простір приміщення спроєктований таким чином, щоб його можна було легко реорганізувати на основі постійно змінюваного та розширюваного вмісту.

Фото: Yevhenii Avramenko
Фото: Yevhenii Avramenko

Ще один проєкт у цій категорії – магазин спортивного одягу Pulse від київського бюро Sobchenko Architects. Архітектура простору спроєктована таким чином, що створюється враження, ніби весь магазин рухається, віддзеркалюючи динамічний характер спорту.

Фото: Andrey Bezuglov
Фото: Andrey Bezuglov

До категорії Cultural Architecture увійшли: Українсько-данський молодіжний дім від prototype та Emily Event Hall YOD Group, що знаходиться у Винниках Львівської області.

Фото: Yevhenii Avramenko
Фото: Yevhenii Avramenko

Дизайн кав'ярні Godshot Coffee Odesa від Petrossjan Architecture Studio включили до категорії Hospitality Architecture. Також цей проєкт потрапив у категорію Interior Architecture разом із двома іншими українськими проєктами: книгарня Readellion та спортивний магазин Pulse.

Фото: Petrossjan Architecture Studio
Фото: Petrossjan Architecture Studio

Голосування за найкращі проєкти триватиме до 14 лютого. П’ять проєктів із кожної категорії, які наберуть найбільшу кількість голосів, пройдуть до раунду фіналістів. Переможців оголосять 22 лютого 2024 року.

ArchDaily – архітектурне онлайн-видання, засноване у 2008 році, яке проводить щорічний конкурс серед світових архітектурних проєктів, що змагаються в 15 номінаціях. Переможців обирають читачі видання.