Друга частина фільму "Дюна" стала найкасовішою стрічкою 2024 року
Кадр з фільму: "Дюна: Частина друга"

Науково-фантастичний фільм "Дюна: Частина друга" режисера Дені Вільнева зібрав $276 млн у Північній Америці та $419 млн за кордоном. Загалом це $695,8 млн у світовому прокаті. У постковідні часи тільки 18 фільмів досягли таких міжнародних касових зборів у $700 млн. Про це повідомляє Variety.

Наразі "Дюна 2" є найкасовішим фільмом 2024 року у вітчизняному та світовому прокаті. За межами США та Канади найбільшими кіноринками стрічки є Велика Британія ($48,8 млн), Китай ($48,5 млн), Франція ($42,6 млн), Німеччина ($39,7 млн) та Австралія ($22,5 млн).

"Дюна: Частина друга" значно перевершила за зборами свою попередницю, "Дюну" 2021 року, яка зібрала $433 млн.

Успіх сиквелу пояснюють декількома факторами: успішною піар-кампанією, на яку виділили приблизно $100 млн, і тим, що бюджет фільму становив $190 млн та дозволив режисеру Дені Вільневу найняти акторів класу "А", включно з Тімоті Шаламе та Зендеєю.

Підняти збори стрічки допомогло також те, що вона не доступна для онлайн-перегляду під час прем'єри, на відміну від першої "Дюни".

Фільм заснований на другій частині фундаментального роману Френка Герберта 1965 року. Продовження стрічки розказує історію міфічних пошуків Пола Атрейдеса, якого зіграв Тімоті Шаламе. В другому фільмі він став пророком і месією Фрименів. Він знайшов прихисток у пустелі після того, як могутні королівські доми зрадили його сім'ю, яка правила Домом Атрейдесів на планеті Арракіс.