Історичний "Будинок з мухами" продовжують розбирати вручну — техніку вилучили
Фото: Дмитро Перов

У Києві, на вулиці Володимирській, 93 продовжують розбирати історичну пам'ятку 1893 року "Будинок з мухами" вручну. Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

Він зазначив, що на одному із розібраних поверхів історичної будівлі працює один єдиний будівельник, на ім'я Микола. З 11 квітня чоловік без вихідних розбирає цеглу. Навіть після того, як 20 квітня, за наказом КМДА, у Миколи забрали техніку, він продовжив розбирати пам'ятку архітектури власноруч.

"Для того, щоб встигнути розібрати пам’ятку до нашої перемоги — Микола працює вдень і вночі та навіть на вихідних!" — зазначає Перов.

Фото: Дмитро Перов
Фото: Дмитро Перов

Роботи з розбирання "Будинку з мухами" не зупиняються попри заборони столичної прокуратури та поліції. Наразі розібрано значну частину будівлі.

У 2021 році цей будинок внесли до переліку пам’яток міста Києва, а у 2022 році за рішенням суду будівлю позбавили цього статусу, але рішення суду не набрало чинності. Після подання Офісом Генпрокурора апеляції у 2023 році суд продовжив розгляд цієї справи. Але забудовник, не дочекавшись остаточного рішення, вирішив знести будинок.

Фото: Дмитро Перов
Фото: Дмитро Перов

Будинок зведений у 1893 році та має унікальний інтер’єр: на плафоні парадних сходів зображено рослинний декор з гіпертрофованими комахами, зокрема мухами, у стилі модерн.