Креативний проєкт про війну в Україні отримав бронзового лева в Каннах
Фото: Cannes Lions

Український проєкт Wikitruth від "Українського свідка", який розміщує фотографії про руйнування українських міст російськими військами у Вікіпедії, отримав бронзового лева на міжнародному фестивалі Cannes Lions, пише Суспільне.

Український проєкт отримав нагороду в категорії Sustainable Development Goals: peace, justice & strong institutions — тут перемагають креативні ініціативи, які впливають на світ і роблять його кращим.

В Росії "Вікіпедію" щомісяця відвідують 10,9 мільйона унікальних користувачів. Тому й з’явилася ідея проєкту Wikitruth – публікації у незалежній енциклопедії фотографій, які розповідають про злочини окупантів.

Творці проєкту зазначають, що їхні зусилля помітили у Кремлі, а згодом російські боти почали видаляти реальні фотографії українських міст. Тоді "Українському Свідку" довелося мобілізувати світову вікі-спільноту та найвпливовіших редакторів "Вікіпедії", аби подолати цей опір.

Це дало відповідні результати:

  • кількість редакторів вікіпедії, які доносять правду про Росію, зросла вдвічі: якщо у 2021 році їх було 485, то у 2022 — вже 850;
  • кількість відредагованих ними матеріалів зросла більш ніж удвічі: 1247 у 2021 році та 2672 — у 2022-му;
  • загальна кількість російських глядачів, які побачили правду на цих сторінках, зросла на 242%: 3,9 мільйона у 2021 році та 13,3 мільйона — у 2022-му.

"Каннський лев" вважають найбажанішою нагородою, "Оскаром" у сфері креативу. Ним нагороджують тих, хто зробив видатний внесок у творчу галузь. Прототипом статуетки став лев із площі Сан-Марко у Венеції.

Семиденний фестиваль проводиться щороку у Палаці фестивалів та конгресів у Каннах, Франція. Кожного червня фестиваль відвідують близько 15 000 зареєстрованих делегатів з 90 країн світу, щоб відзначити найкращі приклади креативності, обговорити питання комунікаційно-рекламної індустрії, вирішувати соціально значущі питання та налагодити співпрацю один з одним.