Марк Цукерберг відхиляв пропозиції Meta щодо поліпшення психічного здоров’я підлітків
Генеральний директор Meta Марк Цукерберг особисто відхиляв ініціативи топменеджменту компанії щодо покращення психічного здоров’я підлітків, які користуються Facebook та Instagram. Про це свідчать документи, оприлюднені в межах судової справи проти компанії, пише CNN.
Нещодавно розкриті повідомлення показують, що Цукерберг ігнорував топменеджерів, включно з гендиректором Instagram Адамом Моссері, які просили Цукерберга посилити заходи для захисту понад 30 млн підлітків у США, які користуються Instagram.
Зокрема, Цукерберг наклав вето на пропозицію 2019 року, яка передбачала відключення так званих "фільтрів краси" Instagram — технології, яка цифровим способом змінює вигляд користувача на екрані та може завдати шкоди психічному здоров’ю підлітків, пропагуючи нереалістичні очікування щодо зображення тіла.
Після кількох місяців роботи над пропозицією Цукерберг у квітні 2020 року написав своїм заступникам, стверджуючи, що на фільтри є "попит" і що він не бачив "жодних даних" про шкоду від цих фільтрів.
Навіть коли команда керівників повторно висунула ідею відмови від фільтрів краси, звертаючись до наукових рекомендацій і порад зовнішніх радників Meta, Цукерберг остаточно відкинув цей план.
А також компанію звинувачують в експлуатації психології підліткового мозку та стверджують, що Цукерберг особисто встановив цілі щодо збільшення залученості користувачів в Instagram, потенційно віддаючи перевагу прибутку над добробутом користувачів.
У відповідь речник Meta Енді Стоун захистив компанію, підкресливши, що у них є надійна центральна команда, яка контролює зусилля з добробуту молоді. Він також заявив, що Meta заборонила фільтри, які рекламують косметичну хірургію, зміну кольору шкіри або різку втрату ваги.