Обуховицьке ткацтво внесли до нематеріальної культурної спадщини України — фото
![Обуховицьке ткацтво внесли до нематеріальної культурної спадщини України — фото
Обуховицьке ткацтво внесли до нематеріальної культурної спадщини України — фото](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2023/03/16/20230316171600-7132.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
Обуховицьке ткацтво внесли до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики.
Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life
Ткацтво на території села Обуховичі є традиційним й існувало ще до утворення самого села, перша згадка про яке датується кінцем XVI століття. Село Обуховичі, колись Іванківського району, а нині Вишгородського, стало головним осередком узористого ткацтва Київського Полісся.
![Фото: Київська обласна рада](https://www.liga.net/images/general/2023/03/16/20230316171543-7040.jpg)
З Обуховичів походить відома династія ткаль, які остаточно сформували й розвинули обуховицьке ткацтво. Це Марія Пособчук та її донька Ганна Верес. Вони організували роботи цеху декоративного ткацтва в 1958 році, в якому працювало 14-16 ткаль.
![Фото: Київська обласна рада](https://www.liga.net/images/general/2023/03/16/20230316171609-1302.jpg)
В основі орнаменталістики обуховицького ткацтва покладені прості геометричні візерунки – прямокутники, крапки, ромби, хрестики, які утворюють ритмічні стрічкові композиції. Основним кольором є традиційний червоний з підпорядкованими йому чорним та білим. Для наповненості й колористики іноді додавали жовтої, синьої та зеленої фарб.
![Фото: Київська обласна рада](https://www.liga.net/images/general/2023/03/16/20230316171618-5989.jpg)
Традиція виконання ткацьких виробів за мотивами робіт обуховицьких ткаль є унікальною та досі залишається незмінною і знаходить своє відображення в техніці сучасних носіїв даної культурної спадщини, йдеться у повідомлені.