RU

Обуховицьке ткацтво внесли до нематеріальної культурної спадщини України — фото

16.03.2023, 17:25 • 2 хвилини
Обуховицьке ткацтво внесли до нематеріальної культурної спадщини України — фото
 - Фото
Фото: Київська обласна рада

Обуховицьке ткацтво внесли до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики.

Ткацтво на території села Обуховичі є традиційним й існувало ще до утворення самого села, перша згадка про яке датується кінцем XVI століття. Село Обуховичі, колись Іванківського району, а нині Вишгородського, стало головним осередком узористого ткацтва Київського Полісся.

Фото: Київська обласна рада

З Обуховичів походить відома династія ткаль, які остаточно сформували й розвинули обуховицьке ткацтво. Це Марія Пособчук та її донька Ганна Верес. Вони організували роботи цеху декоративного ткацтва в 1958 році, в якому працювало 14-16 ткаль.

Фото: Київська обласна рада

В основі орнаменталістики обуховицького ткацтва покладені прості геометричні візерунки – прямокутники, крапки, ромби, хрестики, які утворюють ритмічні стрічкові композиції. Основним кольором є традиційний червоний з підпорядкованими йому чорним та білим. Для наповненості й колористики іноді додавали жовтої, синьої та зеленої фарб.

Фото: Київська обласна рада

Традиція виконання ткацьких виробів за мотивами робіт обуховицьких ткаль є унікальною та досі залишається незмінною і знаходить своє відображення в техніці сучасних носіїв даної культурної спадщини, йдеться у повідомлені. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини