Перший електронний рецепт відтепер можна отримати без візиту до лікаря – МОЗ
Фото: Unsplash

Відтепер перший електронний рецепт можна отримати без візиту до лікаря. Раніше це можна було зробити лише за наявності гострих чи хронічних захворювань. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

Зазначається, навіть якщо пацієнт звертається до лікаря дистанційно вперше, лікар може виписати електронний рецепт на ліки без проведення особистого прийому пацієнта. Виняток — пацієнти, які проходять замісну підтримувальну терапію.

Водночас у своєму рішенні лікар має спиратися на отримані від пацієнта дані про його поточний стан, скарги, а також відомості з його первинної облікової медичної документації.

Також він обов’язково повинен внести медичні записи про таку взаємодію до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Раніше в МОЗ повідомляли, що відпуск наркотичних (психотропних) лікарських засобів в аптеці буде здійснюватися виключно на підставі електронного рецепта. Так, пацієнти, які проходять складне лікування та потребують знеболення, зможуть отримувати рецепт на такі ліки у більш зручний спосіб.

При цьому паперовий рецепт продовжить діяти на територіях, де ведуться активні бойові дії, та для призначення екстемпоральних наркотичних лікарських засобів, тобто таких, що виготовляються в аптеці.

У МОЗ додають, що всі ці зміни покликані спростити процес призначення та відпуску рецептурних лікарських засобів і водночас мінімізувати прояви самолікування.