RU

Майже 40% українців у перші місяці вторгнення зовсім не читали книжок — опитування

27.04.2023, 16:01 • 2 хвилини
Майже 40% українців у перші місяці вторгнення зовсім не читали книжок — опитування - Фото
Фото: Unsplash

Компанія "Нью Імідж Маркетинг Груп" на замовлення Українського інституту майбутнього провела опитування про практики читання серед українців.

39% з усіх респондентів зазначали, що у перші весняні місяці вторгнення зовсім не читали книжок.

Зокрема, 18% українців відмічали, що практики читання книг у перші місяці повномасштабної війни не змінилися, 17% — що війна змусила їх читати більше (або почати читати), 15% — зрідка відкривали улюблені книжки з метою стабілізації психіки, 6% — продовжили читати професійну літературу, 5% — змінили тематику/напрям книг.

Фото: Український інститут майбутнього

79% тих респондентів, які зовсім не читали книги у перші місяці повномасштабного вторгнення, зазначали, що перемикнулись на перегляд коротких новин в інтернеті й соціальних мережах. Ще по 24% респондентів відмічали, що читали аналітичні статті або статті за різними темами в інтернеті.

Після 24 лютого 2022 року бодай фрагментарно прочитали до 5 книг — 42% респондентів, 16% — від 5 до 10 книг, 10% — від 10 до 20 книг, 9% — понад 20 книг, 23% — не прочитали жодної книги.

Фото: Український інститут майбутнього

Серед авторів, твори яких допомагають краще зрозуміти ситуацію сучасності, частіше за інших згадували Т. Шевченка, Л. Костенко, С. Жадана, Дж. Орвелла.

Серед нових/молодих авторів, яких респонденти відкрили для себе впродовж останнього року, частіше за інших згадували С. Жадана, М. Кідрука, С. Андрухович та О. Забужко.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини