Спеціальні заходи шведського Нацвідбору на Євробачення вперше доручили провести українцю
Фото: Adrian Beck

9 березня у Стокгольмі відбувся фінал Melodifestivalen — популярного музичного конкурсу, під час якого Швеція щорічно обирає свого представника на пісенний конкурс Євробачення.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

Подія проводиться у Швеції з 1958 року і за показниками національного мовника є найбільш популярною програмою країни за рейтингами глядацької аудиторії (конкурс одночасно транслюють по національному телебаченню, радіо та на інтернет-ресурсах, де його дивляться 70% населення Швеції). Саме цей фестиваль допоміг Швеції сім разів здобути перемогу на конкурсі Євробачення за свою історію.

З моменту заснування всі організаційні аспекти Melfest завжди контролювалися виключно шведською командою. Однак цього року оргкомітетом було прийнято рішення вперше доручити проведення урочистостей з відкриття та закриття конкурсу, а також модерування пресконференції за участі цьогорічних учасників шведського відбору та представників Євробачення з інших країн – ведучому з України. Спеціальним гостем Melodifest WKND став український журналіст та волонтер Володимир Бірюков — він працював на трьох майданчиках фестивалю з 6 до 9 березня.

"Така практика для нас вперше. Раніше ми ніколи не запрошували іноземних ведучих, проте з 24 лютого 2022 року Швеція надає активну підтримку Україні. Саме тому цього року ми вирішили приєднати до нашої команди українського телеведучого та людину, яка працює з Євробаченням з 2009 року. Це є ще одним свідченням нашої підтримки та абсолютної солідарності з Україною. Тепер нас обʼєднують не лише однакові кольори наших прапорів", — зазначають організатори конкурсу.

Одним із головних завдань Володимира стала промова про важливість підтримки України західними партнерами та країнами Євросоюзу, яку він оголосив зі сцени під час заходу.

Також під час конкурсу в Стокгольмі провели артпрезентацію картин, на яких відомі шведські художники зобразили Україну. У травні під час фіналу конкурсу Євробачення в Мальме відбудеться благодійний аукціон, де можна буде придбати роботи. Усі зібрані кошти організатори перерахують на гуманітарну допомогу українцям, що постраждали через війну.