У німецькому місті припинять вивозити сміття, якщо жителі не будуть його правильно сортувати
Фото: Unsplash

У німецькому місті Аахен комунальні служби відмовляться вивозити сміття, якщо мешканці міста не будуть правильно його сортувати. Про це повідомляє пресслужба муніципалітету.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

За словами працівників комунальних служб, 90% органічних відходів, які потрапляють у сміттєві баки, попередньо не сортують належним чином.

Багато пластикових відходів потрапляє в контейнер для органічних відходів. Через це частка відходів, що підлягають компостуванню, продовжує зменшуватися. Результат: домішки неможливо відсіяти з відходів перед переробленням, оскільки органічні відходи занадто вологі та липкі.

Неналежне сортування сміття коштує дорожче для сміттєвої компанії, яка утилізовує відходи на компостному заводі. Для порівняння, місто платить 40 євро за тонну добре відсортованого органічного сміття, а за тонну погано відсортованого – 100 євро. Це означає, що Аахен має до пів мільйона євро додаткових витрат на рік через неправильне розділення органічних відходів.

Щоб розв'язати проблему з сортуванням, компанія з вивозу сміття розіслала близько 4000 листів місцевим мешканцям, також працівники залишали на контейнерах для сміття наліпки, де вказували, що можна викидати в бак, а що – ні.

"Органічне сміття поганої якості можна знайти по всьому місту", — підкреслює Тіно Гротенклос, менеджер з логістики управління відходами в муніципалітеті Аахена. Головною проблемою є поліетиленові пакети, в які збирають органічні відходи.

Якщо з квітня сміттярі побачать невідсортоване сміття в баці для органіки, то залишатимуть повний бак.

Порушники мають три варіанти на вибір:

  • Самостійно відсортувати сміття до наступного виклику бригади, яка його вивозить;
  • Пересипати вміст контейнера до спеціальних мішків для залишків чи відповідного контейнера;
  • Замовити платне вивезення сміття.