У Нью-Йорку планують запровадити плату за затори
Фото: Unsplash

Нью-Йорк може стати першим містом Сполучених Штатів, яке стягуватиме з водіїв плату за в’їзд у найбільш активні райони, повідомляє New York Post.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

Плату планують запровадити для вʼїзду в діловий район Нью-Йорка Мангеттен. З водіїв різних транспортних засобів стягуватимуться різні суми.

Передбачається, що водії легкових автомобілів, які в'їжджають на Мангеттен на південь від 60-ї вулиці, платитимуть $15, вантажівок — $24 або $36, залежно від розміру, мотоциклів — $7,50. Оплачуватиметься вʼїзд лише раз на день. Водночас таксі та громадський транспорт не сплачуватимуть збір, однак підвищать вартість проїзду.

Державні транспортні засоби, такі як муніципальні сміттєвози, а також екстрені служби, будуть звільнені від такого податку.

Повні денні тарифи  діятимуть в будні з 05:00 до 21:00 та у вихідні з 09:00 до 21:00. Зокрема, в неробочий час (з 21:00 до 05:00 у будні дні та з 21:00 до 09:00 у вихідні) плату за затори знизять на 75%  — приблизно $3,50 замість $15 за авто.

Очікується, що завдяки податкам за затори до бюджету міста надходитиме $1 млрд щорічно. Ці гроші спрямують на розвиток громадського транспорту міста. Чиновники кажуть, що, окрім додаткових грошей на фінансування громадського транспорту, жителі міста отримають ще покращення якості повітря та зменшення трафіку.

Рада з огляду транспортної мобільності заявила, що впровадження їх плану тарифікації заторів зменшить кількість транспортних засобів на 17%. Тобто на 153 000 автомобілів менше в цій частині Мангеттену.

За це рішення мають проголосувати на початку 2024 року, а стягувати плату планують почати з травня 2024 року.