Українка вперше стала депутаткою Берлінського парламенту
![Українка вперше стала депутаткою Берлінського парламенту
Українка вперше стала депутаткою Берлінського парламенту](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2023/03/07/20230307113039-5957.png&w=620&fit=cover&dpr=2)
Лілія Усік стала першою в історії українкою, якій вдалося ввійти до складу парламенту Берліна. Про це повідомляє Deutsche Welle.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
Лілія балотувалася до палати депутатів німецької столиці від партії "Християнсько-демократичний союз", до якої раніше входила Ангела Меркель, та пройшла за прямим мандатом. На новій посаді Усік допомагатиме українцям у Берліні.
Лілія родом із Костянтинівки, що на Донеччині. До Німеччини вона приїхала 12 років тому на навчання, згодом почала працювати в Бундестазі в бюро різних депутатів.
За словами Лілії Усік, у Бундестазі вона опікувалася темою України та правами людини. Після окупації Криму вона почала працювати з темами медіа, фейкових новин, оборони та безпеки.
Офіційно роботу як депутатка вона розпочне 16 березня.