Український фільм покажуть на Міжнародному кінофестивалі в Гаазі
![Український фільм покажуть на Міжнародному кінофестивалі в Гаазі
Український фільм покажуть на Міжнародному кінофестивалі в Гаазі](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2023/03/20/20230320133829-7487.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
На Міжнародному кінофестивалі про права людини "Movies that Matter" покажуть фільм Ірини Цілик "Я і Фелікс".
Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life
Фільм знятий за мотивами автобіографічного роману Артема Чеха "Хто ти такий?". Головні ролі зіграли: український письменник Юрій Іздрик, а також 10-річний Андрій Чередник (син Ірини Цілик і Артема Чеха) та 17-річний Владислав Балюк.
"Я і Фелікс" ("Rock. Paper. Grenade") — це тепла і зворушлива історія про дорослішання, перші уроки доброти й жорстокості, підліткове кохання, зради та передусім про стосунки дітей і надломлених непростими часами дорослих, йдеться в описі до фільму.
Стрічка розповідає про хлопця Тимофія, що росте у провінційному українському місті в 1990-ті роки. Його сім’я — це вічно втомлена мама, переважно відсутній батько і бабуся, що має дивного бойфренда, на ім'я Фелікс. Колишній контррозвідник, ветеран війни в Афганістані, Фелікс має ПТСР і є алкоголіком. Але коли він тверезий, це найбільш розумна і харизматична людина з усіх, кого Тимофій знає.
Світова прем’єра стрічки відбулась на Варшавському міжнародному кінофестивалі, а національна — у межах українського конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю.
15-й Міжнародний кінофестиваль "Movies that Matter" відбудеться 24 березня – 1 квітня 2023 року в Гаазі.
Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно і Міністерства культури та інформаційної політики України, а також за підтримки Українського Інституту і Göteborg Film Fund.