Український фільм покажуть на Міжнародному кінофестивалі в Гаазі
Кадр з фільму "Я і Фелікс"

На Міжнародному кінофестивалі про права людини "Movies that Matter" покажуть фільм Ірини Цілик "Я і Фелікс".

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

Фільм знятий за мотивами автобіографічного роману Артема Чеха "Хто ти такий?". Головні ролі зіграли: український письменник Юрій Іздрик, а також 10-річний Андрій Чередник (син Ірини Цілик і Артема Чеха) та 17-річний Владислав Балюк.

"Я і Фелікс" ("Rock. Paper. Grenade") — це тепла і зворушлива історія про дорослішання, перші уроки доброти й жорстокості, підліткове кохання, зради та передусім про стосунки дітей і надломлених непростими часами дорослих, йдеться в описі до фільму.

Стрічка розповідає про хлопця Тимофія, що росте у провінційному українському місті в 1990-ті роки. Його сім’я — це вічно втомлена мама, переважно відсутній батько і бабуся, що має дивного бойфренда, на ім'я Фелікс. Колишній контррозвідник, ветеран війни в Афганістані, Фелікс має ПТСР і є алкоголіком. Але коли він тверезий, це найбільш розумна і харизматична людина з усіх, кого Тимофій знає.

Світова прем’єра стрічки відбулась на Варшавському міжнародному кінофестивалі, а національна — у межах українського конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю.

15-й Міжнародний кінофестиваль "Movies that Matter" відбудеться 24 березня – 1 квітня 2023 року в Гаазі.

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно і Міністерства культури та інформаційної політики України, а також за підтримки Українського Інституту і Göteborg Film Fund.