RU

У Києві створили Музей фрагментів війни Росії проти України

13.03.2023, 17:54 • 2 хвилини
У Києві створили Музей фрагментів війни Росії проти України
 - Фото
Фото: Музей фрагментів війни

У Києві запустили проєкт "Музей фрагментів війни" з артефактами, зібраними за понад рік повномасштабного вторгнення.

Це і дитяча іграшка, знайдена після прильоту ракети, і уламок знищеної "Мрії". У межах проєкту ініціатори організовують експедиції на місця трагедій та деокуповані території, де вони знайомляться з історіями людей та шукають артефакти.

Фото: Музей фрагментів війни

Фото: Музей фрагментів війни

Кожен артефакт є предметом в епоксидній смолі у формі куба. До нього додають історію цієї речі.

Організатори таким чином хочуть привернути увагу до війни в Україні через створення кубів з артефактами війни. Проєкт народився з бажання дати голос цивільним, які постраждали від російського вторгнення. Кожен кубик – це історія виживання, яка відображає особистий досвід тих, хто постраждав від війни, йдеться в описі до проєкту.

Музей наразі працює як онлайн-платформа, на ній поки розміщено десять артефактів, які невдовзі продадуть на аукціоні. Таким чином планують збути 300 об’єктів.

Мета команди – зібрати від 1 до 10 мільйонів доларів США на підтримку дітей загиблих воїнів та мешканців регіонів, які постраждали від війни. Усі отримані кошти будуть спрямовані на підтримку трьох фондів гуманітарної допомоги, а щомісячні звіти про зібрані та перераховані кошти публікуватимуться на сайті музею: Патронатна служба Азову (SupportAzov), Фонд підтримки сімей загиблих захисників Маріуполя (AzovStal Families) та Фонд надання психологічної допомоги та реабілітації дітям (Voices of Children).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини