В ООН ухвалили першу резолюцію щодо захисту прав інтерсекс-людей
Фото: Unsplash

Рада ООН з прав людини 4 квітня проголосувала за прийняття резолюції, спрямованої на захист прав інтерсексуальних людей, що стало першою ініціативою такого роду. Дипломати та правозахисники назвали це знаковим моментом для прав людини. Про це повідомляє пресслужба організації.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

Двадцять чотири країни проголосували "за", двадцять три утрималися, і жодна не проголосувала "проти". Резолюцію ініціювали Фінляндія, Південна Африка, Чилі та Австралія.

В ООН повідомляють, що 1,7% дітей народжуються інтерсекс, тобто мають статеві ознаки, які не вписуються в бінарні поняття чоловічої або жіночої статі.

Резолюція закликає держави "боротися з дискримінацією, насильством і шкідливою практикою щодо осіб з вродженими варіаціями статевих ознак і усунути їхні першопричини", а також допомогти інтерсексуалам "реалізувати право на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров'я".

У резолюції також міститься прохання до Управління Верховного комісара ООН з прав людини опублікувати доповідь, у якій "детально розглядаються дискримінаційні закони і політика, акти насильства і шкідливі практики щодо осіб з вродженими варіаціями статевих ознак у всіх регіонах світу".

"Ухвалення першої в історії резолюції про права інтерсексуальних осіб знаменує собою знаковий прогрес у сфері прав людини", – прокоментувала посол США Мішель Тейлор.

Хто такі інтерсекс-люди?
Інтерсекс-особи — люди, що народилися з такими варіантами статевих ознак (хромосомний набір, внутрішні та зовнішні статеві органи, статеві гормони тощо), які відповідно до Управління Верховного комісара ООН з прав людини не підходять під типові визначення для чоловіків або жінок.
Інтерсексуальність може бути очевидною при народженні (статеві органи можуть бути неоднозначними і виглядати як проміжний варіант між чоловічими та жіночими). Багатьом дітям роблять операції, намагаючись "нормалізувати" органи. І попри те, що лікарі та батьки зазвичай керуються добрими намірами, процедури можуть спричинити проблеми, включно з безпліддям, болем, нетриманням сечі та психологічним стражданням протягом усього життя.