В Солом'янському районі Києва замість будівництва ЖК активісти хочуть створити спортпарк
Фото: ГО 'Збережемо Солом'янський Парк'

Учасники ГО "Збережемо Солом'янський Парк" пропонують замість будівництва ЖК на території Солом'янського ландшафтного парку облаштувати спортпарк.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

Активісти розробили концепцію проєкту Soloma Sport Park. Це має бути сучасний спортивний парк просто неба, що розташується по вул. Генерала Шаповала 1-3.

Фото: ГО 'Збережемо Солом'янський Парк'
Фото: ГО 'Збережемо Солом'янський Парк'

Туди планують включити :

  • футбольний майданчик;
  • баскетбольні зони;
  • тенісні корти та зону настільного тенісу;
  • сучасні тренажери;
  • зону для вигулу собак;
  • ролледром для дітей;
  • фуд корт та зону кав'ярень;
  • зону велопрокату.

За словами активістів, місячна відвідуваність парку одразу після його відкриття становитиме понад 40 000 людей. А за рік має вийти на відвідуваність понад пів мільйона містян.

"Такий соціальний проєкт дасть змогу якісно покращити спортивну інфраструктуру району, та поєднати спорт з рекреаційною складовою парку", — йдеться в описі до проєкту.

Фото: ГО 'Збережемо Солом'янський Парк'
Фото: ГО 'Збережемо Солом'янський Парк'

Упритул до Солом’янського ландшафтного парку по вулиці Шаповала 1—3, на території, яка входить до зеленої зони, відновили будівництво апарт-комплексу CitiZen. 7 вересня там вже почали рити котлован.

У 2019 році столична влада видала ТОВ "Смарт-Девелопмент" містобудівні умови та обмеження на будівництво багатофункціонального комплексу з готелями та офісами. Попри таке цільове призначення ділянки, будують на ній житлові помешкання для подальшого продажу, проте називають їх "апартаментами", аби формально не порушувати містобудівну документацію.

Місцеві мешканці виступають проти цього будівництва й об'єдналися в громадську організацію під назвою "Збережемо Солом'янський парк". Активісти подали три судові позови з вимогою визнати містобудівні умови та обмеження незаконними, а також скасувати дозвіл на будівництво та детальний план території. Щодо першої справи вже розпочато судовий розгляд.

Зокрема, на сайті Київради з'явилася петиція із закликом припинити будівництво, яка за кілька днів набрала необхідну кількість голосів.